Хасиди привезли кір з Умані у Нью-Йорк

Хасиди привезли кір з Умані у Нью-Йорк

У деяких районах Нью-Йорка оголосили надзвичайний стан у галузі охорони здоров’я через різкий спалах кору, який як підозрюють, потрапив до США з України. З початку цього року у США зафіксували 465 випадків зараження небезпечною інфекцією, майже 170 з них – у штаті Нью-Йорк, округ Рокленд, де живе значна кількість ультраортодоксальних євреїв. Це рекордні показники за останні 28 років. Про це повідомляє “Радіо Свобода“.

У вівторок мер Нью-Йорка Білл де Блазіо оголосив обов’язкову вакцинацію і режим надзвичайного стану у галузі охорони здоров’я.

«Це єдиний шлях зупинити цей спалах і переконатись, що ті, хто не був щеплений, отримає вакцину. Людям критично важливо усвідомити, що вакцина від кору працює. Вона безпечна, ефективна, випробувана часом», – заявив мер міста.

Для усіх невакцинованих людей, які живуть, працюють або вчаться у низці округів Нью-Йорка, оголосили обов’язкове щеплення від кору, паротиту й червоної висипки (остання більше відома за російською назвою «краснуха» – ред.). Фізично змусити людей робити це не можуть, але за відмову обіцяють тисячу доларів штрафу. Наприкінці березня неімунізованим дітям заборонили відвідувати усі громадські місця.

Ед Дей, очільник виконавчої влади округу Рокленд, оголосив, що всім невакцинованим від кору людям, молодшим за 18 років, заборонено відвідувати громадські місця протягом 30 днів або до моменту, коли вони отримають щеплення.

Хоча більшість релігійних лідерів підтримують вакцинацію, дехто все одно проти.

Арон Бравер – один з них.

«Це правда, що багато людей хворіють на кір, і кір – це не дуже добре. Але вакцини – це теж не дуже добре. Всі мають самі вирішувати, що робити», – каже чоловік.

Причина такої позиції – у неправдивій інформації про нібито неефективність чи навіть шкоду імунізації, пояснює влада, – навіть попри докази лікарів та науковців, що вакцини ефективні на 97%. Також деякі штати дозволяють батькам не прищеплювати дітей через релігійні чи філософські переконання. Там знижується рівень вакцинації, натомість зростає кількість захворювань.

«Я знаю, що це підвищує ризик для інших людей, але існують вагомі причини, чому люди бояться вакцин», – каже місцевий житель Річард Паласіос. «Науковці так і не довели їхню ефективність, – твердить чоловік. – І друга причина – це релігійні вірування».

До Нью-Йорка кір прийшов з України, пише The New York Times.

Щороку десятки тисяч хасидів їдуть в Умань на Черкащині святкувати юдейський новий рік. Торік дата припала на початок вересня, і через кілька тижнів по тому спалах кору стався в Ізраїлі, а у жовтні хворобу зафіксували у Нью-Йорку.

Видання пише, що додому вірус привезли саме паломники-хасиди з України.

Залиште коментар