“Коло життя” – у Галереї народного мистецтва відкрили виставку

“Коло життя” – у Галереї народного мистецтва відкрили виставку

Виставку Тетяни Черевань “Коло життя” презентували у Галереї народного мистецтва. Представлена серія полотен була створена після подорожі художниці на тайський острів Самуї. Про це повідомляє “Інфоміст”.

Під час першого візиту туди три роки тому Тетяна та її родина натрапили на закинуту галерею. Місцевий майстер, що колись володів нею, вже давно помер, але мандрівникам вдалось познайомитись та потоваришувати із його онукою. Повернувшись на Самуї нещодавно, Тетяна знов відвідала це місце, знайшовши його у жахливому стані – зі стелею, що протікала, стінами, що розвалюються від старості, та поїденими термітами картинами.

Художниця вирішила взяти кілька вцілілих полотен, аби використати їх у своєму новому проекті. Всі полотна були цікавими взірцями дзенського каліграфічного мотиву, знаного як енсо – це коло, буддистський знак цілісності, просвітлення, циклічності та пустоти. Використовуючи енсо як тло для восьми портретів, Тетяна підсилює їх внутрішню наповненість та філософським підтекстом, поєднуючи західний інтерес до індивідуальності та типове для східних культур нехтування матеріальною стороною буття.

Так про роботи художниці говорить мистецтвознавець Олександра Осадча. Серцевину проекту становлять вісім картин, які доповнено графічними та живописними замальовками з подорожі. Всього на виставці більше 30 творів, які художниця створила протягом 4 місяців.

Прочитайте ще:

Залиште коментар