Колишнім засудженим допомагають реабілітуватися після виходу на волю

Колишнім засудженим допомагають реабілітуватися після виходу на волю

Фахівці Черкаського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді впродовж минулого року допомогли почати нове життя  32 колишнім ув’язненим, які  вийшли з місць позбавлення волі.
Як розповіла директор Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Скляренко, у цьому напрямку вони  співпрацюють з виправними установами, які надають інформацію про осіб, котрі найближчим часом мають бути звільненими.
– Працівники нашого Центру проводять соціалізацію людини, тобто збирають інформацію про подальші умови життя звільненого,  про наявність рідних чи близьких, які зможуть йому допомогти, та про спроможність людини знайти собі джерело прибутку, – пояснює Тетяна Віталіївна.
Колишнім ув’язненим надається юридична, соціальна та психологічна допомога. За сприяння фахівців Центру вони мають можливість стати на облік до центру зайнятості, налагодити відносини з близькими та повноцінно взаємодіяти з суспільством.
– Особам, які щойно вийшли з таких місць буває дуже складно призвичаїтись до нормального життя. Частіше всього їм немає де жити, а рідні і близькі  інколи не хочуть приймати людину назад. Завдання наших спеціалістів – допомогти таким людям у соціальній та трудовій адаптації. Суспільство має безліч стереотипів щодо колишніх ув’язнених, що може пригнічувати їх психологічний стан. Ми ж намагаємось  дуже толерантно ставитись до подібних ситуацій. Таке ставлення допомагає швидше реабілітувати особу та уникнути повторення злочинів з її боку у майбутньому, – наголошує Тетяна Віталіївна.
А також наводить приклад,  який трапився нещодавно, коли чоловік, який звільнився з місця позбавлення волі, сам прийшов по допомогу до Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Його рідні не хотіли впускати його у квартиру, де він проживав разом з ними до ув’язнення. Працівниця центру допомогла вирішити проблему проживання чоловіка та уникнути загострення стосунків з родичами.
Тетяна Віталіївна зазначила, що є випадки, коли людині важко впоратися з складнощами, з якими їй доводиться стикатись після виходу на свободу. Проте більшості колишніх ув’язнених за сприяння фахівців Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вдається покращити умови свого життя.

Прочитайте ще:

Залиште коментар