Контейнери для збору батарейок встановлюють в Умані

Контейнери для збору батарейок встановлюють в Умані

Протягом червня ТОВ «Екоклінер» планує розмістити в різних місцях 120 контейнерів для збору так званого «електрометалобрухту» – відпрацьованих батарейок та акумуляторів, які за класифікацією відходів відносяться до помірно небезпечних речовин, — повідомляє сайт “ВиЧЕрпно”.

Купуючи батарейку, уважний споживач може розгледіти на ній знак – заборону викидати відпрацьоване джерело струму до загального сміттєвого контейнера. Бо використана батарейка – небезпечний хімічний об’єкт, нашпигований свинцем (накопичується в нирках, спричинює нервові розлади, захворювання мозку), кадмієм (токсичний для легенів та нирок), ртуттю (послаблює зір, слух, вражає органи дихання, руховий апарат), нікелем і цинком (спричинюють дерматити), лугами (зумовлюють опіки слизових оболонок і шкіри). Про таку шкоду нашому здоров’ю все частіше попереджають медики.

Спеціальні тубуси вже прописалися на території ЗОШ№14 та в поліграфічному центрі «Візаві». Скоро їх поставлять у РЕУ№3 та в телекомпанії «ТІМ», у медичних закладах – міській, дитячій, районній лікарнях, у поліклініках – дитячій та дорослій, в адміністративних будівлях – міськвиконкомі, міському та районному управліннях праці й соцзахисту населення, міському і районному центрах зайнятості. До 1 вересня вони зявляться й у всіх уманських навчальних закладах.

Директор ТОВ «Екоклінер» Ігор Сокур наголошує, що збір використаних батарейок – не одноразова акція, а частина планомірної комплексної роботи із сортування відходів, курс на яке взято в Умані.

Прочитайте ще:

Залиште коментар