Конвертаційний центр на Черкащині проконвертував понад 150 млн грн

Конвертаційний центр на Черкащині проконвертував понад 150 млн грн

За послуги конвертації зловмисники брали винагороду у розмірі 11–13%, пише Економіка сьогодення. 

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві спільно із працівниками Генеральної прокуратури в рамках розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212,ч. 5 ст. 27 КК України ліквідували конвертаційний центр, який діяв на Черкащині та надавав підприємствам реального сектору економіки послуги з формування незаконного податкового кредиту, документального прикриття безтоварних операцій та переведення безготівкових коштів у готівку.

Встановлено групу осіб, які протягом двох років через підконтрольні їм транзитно-конвертаційні та фіктивні підприємства надавали вказані послуги переважно черкаським підприємствам.

Схема конвертації полягала в наступному: реально існуючі підприємства перераховували безготівкові кошти на рахунки підприємств, які входили до складу конвертаційного центру, за нібито придбані товари і послуги. В подальшому кошти конвертувались шляхом зняття готівки через банкомати та каси в банку і повертались вигодонабувачам за винагороду у розмірі 11–13%.

Загальний обсяг коштів, проконвертованих за два роки, склав понад 150 млн. грн. Ймовірні втрати бюджету склали більше 25 млн. грн.

На даний час встановлено 5 найбільших підприємств-вигодонабувачів.

Проведено 10 санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях, за місцями проживання та автомобілях фігурантів, де вилучено 426 тис. грн. готівкою в національній та іноземній валюті, 9 одиниць комп’ютерної техніки, печатки і штампи підприємств, 6 одиниць засобів зв’язку, 4 ключі доступу до системи клієнт-банку, документацію, що підтверджує протиправну діяльність, та чорнові записи.
На розрахункові рахунки фіктивних підприємств із залишком коштів у сумі 420 тис. грн. накладено арешт.

Тривають слідчі дії.

Прес-служба ДФС України

Прочитайте ще:

Залиште коментар