Кредитний рейтинг Черкас визначили як “стабільний”

Кредитний рейтинг Черкас визначили як “стабільний”

Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу міста Черкаси на рівні uaВВВ з прогнозом «стабільний», а також рейтингу інвестиційної привабливості на рівні invВВВ+. Про це повідомляють у Черкаській міській раді.

Ключові показники економіки м. Черкаси в І півріччі 2018 року:

1. Обсяг промислової продукції у розрахунку на 1 мешканця склав 48,6 тис. грн, що на 20,3% більше, ніж за відповідний період минулого року та майже на 70% більше, ніж у середньому по країні.

2. Середньомісячна зарплата (7 967 грн у ІІ кварталі) зросла на 6% та є на 10% нижчою, ніж у середньому по Україні. При цьому, чисельність наявного населення, штатних працівників і зареєстрованих безробітних не зазнали суттєвих змін, порівняно з їх значеннями на початку року.
3. Обсяг капітальних інвестицій у розрахунку на одну особу збільшився на 9,8%, прямі іноземні інвестиції – на 4%, хоча залишаються нижчими, ніж їх значення у середньому по країні.

4. Обсяг надходжень до бюджету міста збільшився порівняно із аналогічним періодом минулого року на 15,9% – до 1 802,5 млн грн, з них власні доходи зросли на 22,6% – до 856,1 млн грн, чому сприяло збільшення податкових надходжень та надходжень від приватизації майна та землі.

5. Міський бюджет виконано з профіцитом у сумі 99,1 млн грн. На видатки розвитку (капітальні видатки) спрямовано з міського бюджету кошти в сумі 107,5 млн грн, що складає 62,7% показника відповідного періоду 2017 року.

6. Рівень бюджетної забезпеченості склав 3,1 тис. грн. Міський бюджет залишається бюджетом-донором, перераховуючи до державного бюджету реверсну дотацію (21,1 млн грн за січень-червень 2018 року, проти 14,7 млн грн за відповідний період 2017 року). При цьому, обсяг трансфертів з державного бюджету склав 52,8% в загальному обсязі дохідної частини бюджету, та які переважно спрямовуються на фінансування видатків соціального захисту, освітньої та медичної сфер.

7. Консолідований борг бюджету міста скоротився на 10,2% до 533,3 млн грн, показник боргового навантаження на дохідну частину бюджету – на 7,3 п. п. до 29,6%, що відповідає прийнятному рівню.

За словами Дмитра Задесенця, Директора муніципального департаменту рейтингового агентства IBI-Rating: «Позитивно на розвиток м. Черкаси впливає високий рівень диверсифікації міської економіки, а також створення нових та модернізація існуючих виробництв, що поряд із вдалим географічним розташуванням, наявністю трудових ресурсів дозволяє і надалі розраховувати на реалізацію інвестиційного потенціалу міста».

Як зазначила Ірина Удод, директор департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради: «Міська влада постійно працює над удосконаленням умов ведення бізнесу в місті та для залучення інвестицій. Ведеться масштабна робота із модернізації інфраструктури міста та створення енергоефективного господарства».

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Черкаси, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Залиште коментар