Курячі рештки, знайдені біля Червоної Слободи, утилізують до 1 березня

Курячі рештки, знайдені біля Червоної Слободи, утилізують до 1 березня

8 тонн курячих ніжок викинули невідомі особи в адміністративних межах села Червона Слобода. Повідомлення про утворення несанкціонованого звалища надійшло до Державної екологічної інспекції в Черкаській області 20 лютого цього року.

Питання утилізації небезпечних відходів тваринництва розглянули в Черкаській РДА на засіданні комісії  з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку провів заступник голови Черкаської РДА Петро Коренюк, пишуть «Сільські Обрії».

Хто викинув відходи ще невідомо. Проте з маркування на поліетилені, в який упаковані курячі ніжки, можна припустити, що вони «приїхали» на Черкащину з інших областей.

–  Державна екологічна інспекція в Черкаській області направила лист до правоохоронних органів для встановлення винних осіб, щоб притягти їх до адмінвідповідальності, – повідомила заступник начальника відділу екологічного контролю земельних ресурсів за поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами ДЕІ Наталія Іващенко. – Відповідно до ст. 82 КУПаП за порушення вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами на порушників передбачено накладення штрафів. На громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів (340-1360 грн), а на посадових осіб чи суб’єктів підприємницької діяльності від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів (це 850-1700 грн).

Окрім того, Червонослобідська сільська рада отримала припис від ДЕЇ щодо необхідності ліквідувати несанкціоноване звалище до 1 березня.

За словами  в.о. начальника управління Черкаського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби Павла  Семушина, підприємство, яке візьметься утилізувати відходи тваринництва, вже знайшли. Це – Тальнівський  утильзавод завод із виробництва м`ясо-кісткового борошна.

–   Представник від заводу вже приїздив до Червонослобідської сільради і спільна комісія оглянула несанкціоноване сміттєзвалище. Єдина проблема в тому, що рештки знаходяться в целофановій упаковці. Завод не в змозі переробити їх разом із нею, бо вони не спалюють ці продукти, а варять, сушать і потім  переробляють на кісткове борошно, – говорить він.  – Тож курячі рештки потрібно  правильно погрузити. Тобто лопатами і вручну.

В свою чергу, сільський голова Червоної Слободи Зінаїда Михайленко повідомила, що це питання вирішуватимуть з понеділка – рештки вивезуть. Скільки коштуватиме це «задоволення» буде відомо після укладання офіційного договору з заводом. Попередня цифра – 1,5 тис. грн за тонну рештків.

За інформацією ж від червонослобідчан, поки вирішувалося питання з утилізацією дехто з місцевих жителів встиг скористалися ситуацією – розпакували курячі рештки та набрали  «безплатний корм» для котів та собак.

Залиште коментар