Квітень на Черкащині буде теплим і дощовим

Квітень на Черкащині буде теплим і дощовим

Квітень – пора, коли весна набирає силу, місяць найбільш інтенсивного наростання тепла. І хоч цього року весна трохи забарилася, квітень – це повноправний господар цієї пори року. Навколо все зеленіє, на полях і узліссях з’являється молода травичка, появляються перші тендітні квіти, дерева «одягають» зелений «одяг». 

Квітневі промені будять землю, наступає час напруженої роботи у полі, в саду, на городі. Проте заморозки у квітні – явище звичайне. Грози – можливі вже на початку місяця, в окремі роки бувають пилові бурі.


У цілому квітень на Черкащині прогнозується теплим та з опадами у межах кліматичної норми.

Про це повідомив Черкаський обласний гідрометцентр.


Перехід середньодобової температури повітря через +5º очікується у період 31 березня – 1 квітня, через +10º – 16-20.04, що дещо раніше середніх строків. Максимальна температура повітря може досягати: у першій декаді – 20º тепла, в другій декаді – 24º, в третій декаді -28º. 


Заморозки можливі: у першій декаді до -4º, в другій та третій – до -2º. Останні заморозки вірогідні 20-22 квітня. Опади спостерігатимуться переважно у першій половині місяця, останні 10 днів квітня очікуються майже сухими.

 

Як наслідок, сівба ранніх зернових дещо затримається внаслідок перезволоження грунту, а з другої половини місяця стане можливою сівба всіх сільгоспкультур одночасно.

Залиште коментар