Леопард Дік святкує День народження

Леопард Дік святкує День народження

Леопард далекосхідний Дік прибув до Черкаського міського зоологічного парку «Рошен» 15 жовтня 2014 року з Рівненського зоопарку у віці майже 4 місяці. Сьогодні йому виповнюється 9 років.

“Бажаємо йому міцного здоров’я, чудового настрою і радіти життю, а  ще  збільшення популяції таких яскравих, сильних котиків”, – пише пресслужба зоопарку.

Найбільш рідкісні дикі коти – Леопарди далекосхідні (лат. Panthera pardus). Про леопардів ми звикли думати, перш за все, як про котів спекотних саван Африки, але в природі існують також і далекосхідні, які населяють хвойно-широколистяні ліси маньчжурського типу Приморського краю росії та Північ Китаю. Саме тому його й назвали «далекосхідний». Хоча в зоології цей вид тварин відомий під іншою назвою, а саме – леопард амурський або барс амурський.

Леопард далекосхідний належить до родини котячих, але разом з тим дуже від них відрізняється. У дорослому віці довжина тіла представників цього виду може сягати 140 см. Також вони мають довгий рівний хвіст. Саме він відіграє важливу роль під час стрибку і виконує круті маневри. Довга шерсть допомагає жити в умовах суворої зими, а також сильні довгі ноги, дозволяють наздогнати здобич, пересуваючись по снігу. Загалом, представники цього виду відносяться до «нічних самотніх мисливців». Удень вони ніколи не виходять на полювання. Харчується барс амурський козулями, зайцями, оленями, борсуками. Жертві дуже важко сховатися або навіть втекти від леопарда. Адже, крім великої швидкості, він має ще й гострий зір і вміє лазити по деревах.

Сьогодні леопард амурський продовжує втрачати свою територію, а також страждає від нестачі їжі. Адже, тварин на які полює леопард, у величезній кількості знищують браконьєри. А, оскільки, леопард далекосхідний володіє гарним хутром, він і сам є бажаним трофеєм для браконьєрів.

У наш час більшість представників цього виду проживають не на волі, а на заповідних територіях. Леопард далекосхідний занесений до міжнародних списків охорони природи та племінних книг.

Зоопарк бажає всім вдалого дня і запрошує на прогулянку й відпочинок.

Залиште коментар