Леся Горліс-Горська презентувала у Черкасах свій першодрук та книги батька

Леся Горліс-Горська презентувала у Черкасах свій першодрук та книги батька

7 грудня 2017 року донька хорунжого армії УНР Юрія Горліс-Горського у Черкасах презентувала книги батька та свій першодрук «Козак із Зірок». Організували зустріч із письменницею Черкаська «Свобода», «Сокіл» та «Яворина».

Уранці Леся Горліс-Горська спілкувалася зі студентами філологами та істориками Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. До уваги авдиторії письменниця презентувала книги, які видала в рамках проекту «Збережемо літературну спадщину Юрія Горліс-Горського». Серед них і автентичне видання «Холодного Яру», і повість «Отаман Хмара», і спогади «У ворожому таборі» та антисталінську статтю Юрія «Ave dictator!». Леся Горліс-Горська розповіла, для чого заснувала цей проект та чим цінні книги видані в його рамках.

«На початку нульових років увага до творів Юрія Горліс-Горського зросла дуже сильно. Моя мама розповідала, що була в захваті від цього. Вона віддала видавцям в Україні багато фото та документів, пов’язаних із батьком. Дала дозвіл на видання його книг. Проте була дуже розчарована, коли взяла в руки надрукований в Україні «Холодний Яр». В ньому було дуже багато правок і це її вельми засмутило. Тому я вирішила, що маю відновити справедливість. Приїхала до Львова, розшукала видання «Холодного Яру» 1934 та 1937 років і видала його практично без змін, додавши лише виноски до незрозумілих слів» –розповіла Леся Горліс-Горська.

Під час презентації письменниця повідомила, що планує видати збірку віршів Юрія Горліс-Горського «Тюремні поезії». Один із віршів на заході зачитав відомий черкаський поет Олексій Юрін.

Окрім цього пані Леся розповіла студентам про свою першу книгу «Козак із Зірок».

Увечері відбулася друга презентація книг Лесі-Горліс Горської, у Центрі дитячої та юнацької творчості. На захід завітало близько сотні гостей.

Письменниця також презентувала батькову книгу, проте більше цього разу зробила акцент на авторській книзі, адже авдиторія вже була досить добре знайома з книгою «Холодний Яр».

«Козак із зірок – це по суті й є мій батько. У своїй книзі я у стилі фентезі описую реальні події, які відбувалися з моїм батьком та мною. Я вірю в те, що такі як мій батько прийшли в цей світ як посланці Всесвіту, як добровольці. Вони допомагають звичайним людям ставати свідомими та боротися за правду» – пояснила Леся Горліс-Горська.

Наостанок письменниця побажала українцям пізнавати себе, адже вона неодноразово помічала, що українці дуже талановиті, просто вони цього не цінують.

«Я дивуюсь, чому такі люди й досі живуть бідно. Коли в США я дуже захворіла, то лікарі-американці відмовилися мене лікувати, мовляв, я неоперабельна. Проте лікар-українець погодився  й врятував мені життя. У мене було багато подібних життєвих ситуацій. Україна дуже багата, також тут їжа здоровіша, ніж в Америці, й повітря чистіше. Єдине, що там краще, то це рівень зарплат. Тож я бажаю українцям ліпше себе пізнавати, полюбити себе та усвідомити, що вони гідні кращого життя» – наголосила пані Леся.

Прочитайте ще:

Залиште коментар