Лікарі переконують, що препарати для лікування правця на Черкащині є

Лікарі переконують, що препарати для лікування правця на Черкащині є

Днями до редакції сайту «Прочерк» звернулася громадянка зі Звенигородщини, яка пошкодила ногу цвяхом і в лікарні отримала настійливу рекомендацію від лікаря вколоти протиправцеву сироватку (ППС), або протиправцевий імуноглобулін та протиправцевий анатоксин (АП). У самій лікарні цю послугу не надали.

Нічого не знайшовши у Звенигородці, громадянка через родину розпочала пошуки в Черкасах потрібного препарату. У Черкасах в одній аптеці знайшли препарат анатоксин, однак для його транспортування потрібен був спеціальний охолоджуючий контейнер, що ускладнило справу. На щастя, анатоксин також знайшли в одному з мед закладів по сусідству зі Звенигородським районом, куди жінка поїхала і де їй була надана допомога.

У пошуках потрібного препарату звенигородчанка познайомилася з іншими людьми, які мали схожі історії. В цілому, отримати травму може кожен, однак пошук потрібного препарату в українських реаліях досить складний.

«Прочерк» звернувся до начальника управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Михайла Лобаса з проханням роз’яснити, чи всі райони Черкащини забезпечені відповідним протиправцевим препаратом та що робити людям, що отримали травму?

Як йдеться у відповіді виданню, на сьогоднішній день протиправцева сироватка, протиправцевий анатоксин – це препарати, які не входять до списку ліків, які закуповуються за кошти державного бюджету. Крім того, вони не зареєстровані на території України і не можуть бути застосовані в лікувальних закладах. Вакцина АДП-м (адсорбований дифтерійно-правцевий анатоксин із зменшеним вмістом антигену) – комбінована дифтерійно-правцева вакцина, яка використовується для планової імунопрофілактики дифтерії і правця дітям від 7 років та дорослим.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України (далі – МОЗ України) від 05.08.1999 № 198 «Про вдосконалення профілактики, діагностики та лікування правця» вакцина АДП-м може застосовуватись при екстреній профілактиці замість правцевого анатоксину. Дозу препарату визначає лікар, зважаючи на тяжкість ушкодження та щеплю вальний статус постраждалого.

Забезпечення області вакциною АДП-м станом на 21.09.2017 складає 42674 доз. На сьогодні у всіх районах області АДП-м-анатоксин в наявності.

Згідно з призначеним лікуванням постраждалому вводиться протиправцева сироватка або протиправцевий імуноглобулін.

Відповідно до листа МОЗ України від 06.07.2017 № 3.22/18372 наша держава отримала через міжнародні організації у якості гуманітарної допомоги імуноглобулін протиправцевий (країна-виробник Німеччина) з терміном придатності до 01.2019. Препарат надається із складів ДП «УКРВАКЦИНА» конкретному хворому за клопотанням закладу охорони здоров’я, в якому проводиться лікування.

Таким чином, громадянам, які отримали рани, потрібно звертатися за медичною допомогою до лікарів хірургічного профілю, йдеться у відповіді на запит журналіста.

Прочитайте ще:

Залиште коментар