Ліквідація пожежі на торфовищах Черкащини триває вже 11-ту добу

Вже 11-ту добу тривають роботи з ліквідації пожежі на торфовищах поблизу селища Ірдинь.Спільними зусиллями пожежно-рятувальних підрозділів Управління ДСНС та інших спецслужб, станом на ранок 28 вересня, вдалося ліквідувати пожежу на площі 29 га. Продовжують горіти осередки торфу на площі 22 га.

Про це повідомляє прес-служба управління ДСНС України в Черкаській області.

Ліквідацією пожежі займаються  сили та засоби Черкаського зведеного загону, пожежна та спеціальна техніка Білозірського та Дубіївського лісництв, пожежні розрахунки місцевої пожежної охорони та Міністерства оборони, ДП “Черкаситорф”. Залучені 35 офіцерів та курсантів Черкаського інституту пожежної безпеки. На місці працюють представники Національної поліції та швидкої медичної допомоги.

Для забезпечення робіт, задіяні резервні фонди Черкаської районної та обласної державної адміністрацій.

Особовий склад забезпечений питною водою та продуктами харчування, техніка – паливно-мастильними матеріалами.

Загалом, на місці проведення робіт працює 46 одиниці техніки та 126 фахівців. Створено 5 оперативних дільниць, працює 25 пожежних стволів.

Представниками лісового господарства за допомогою тракторів проведено обвалування ґрунту для недопущення розповсюдження пожежі та створено меліоративні полоси навколо небезпечних ділянок.

Бульдозерами здійснено роботи по обвалуванню та рекультивації торф’яних осередків. Для створення ще однієї оперативної дільниці, прокладено спеціальну просіку, по якій прокладено магістральну лінію, яка живить пожежні стволи для гасіння осередків торф’яного ґрунту.

Запущені спеціальні насоси ДП «Черкаситорф» за допомогою яких вдалось підняти рівень води та наповнити водою спеціальні рівчаки навколо осередків пожежі та штучне водосховище, створене для потреб пожежогасіння.

Щодо підвищеної задимленості атмосферного повітря продовжується інформаційно-роз‘яснювальна робота серед населення найближчих населених пунктів (смт. Ірдинь, с. Білозір’я, с. Дубіївка).

На місці пожежі працює мобільно-оперативна група Управління на чолі з першим заступником начальника Управління полковником служби цивільного захисту Сергієм Озераном.

Ліквідація пожежі триває.

26 вересня під головуванням Голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка відбулося засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, присвячене стану ліквідації пожежі торф‘яників. Під час наради була розглянута оперативна обстановка що склалася на місці надзвичайної ситуації, а також проблемні питання пов‘язані із ліквідацією надзвичайної ситуації. За результатами наради було ухвалене рішення щодо виділення із резервного фонду обласного бюджету коштів на суму майже 200 тис. гривень, які спрямують на придбання паливно-мастильних матеріалів.

Залиште коментар