Лісівники Черкащини протестують проти приватизації лісів

Лісівники Черкащини протестують проти приватизації лісів

Першим кроком до такої приватизації вони вважають прийняту Кабміном Стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року. Тому сьогодні представники усіх лісгоспів області зїхалися на Соборну площу Черкас, аби висловити свою незгоду з таким рішенням і вимагати підтримки своєї позиції від обласної влади. Передає кореспондент «ПроГоловне».

Одразу зазначимо: таку підтримку вони отримали. До протустувальників вийшли голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко та голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець. Вони сказали, що поділяють занепокоєність працівників галузі щодо того, що подібне реформування несе певні загрози для лісівничого господарства. Олександр Вельбівець пообіцяв, що звернення лісівників буде розглянуте депутатами облради на сьогоднішньому засіданні сесії і надіслане до Кабміну.

Лісівники заявляють, що проект Стратегії реформування лісового господарства України був схвалений 15 листопада КМУ без обговорення і без узгодження з громадськістю. При цьому він передбачає кардинальну зміну управління лісами, що може призвести в підсумку до приватизації державних лісів, монополізації ресурсу та банкрутства деревообробного сектору, до скорочення робочих місць та втрати кваліфікованих кадрів.

– Нашу галузь лихоманить вже років з десять. Ідея створення єдиного лісогосподарського підприємства і ліквідації державних лісгоспів народилася ще тоді. Але тоді ми змогли відстояти галузь. Сподіваємося, що вдасться й тепер, – сказав на митінгу Анатолій Рожненко, голова профспілкової організації Черкаського обласного управління лісового господарства.

Він нагадав, що лісівники завжди йшли назустріч обласній владі, протягом років активно допомагали військовим на фронті, відгукувалися на всі прохання з боку влади. Тепер вони сподіваються на відповідну допомогу від депутатського корпусу. До речі, профспілкові організації та деревообробники вже висловили підтримку протесту лісівників.

Отже, вимоги лісівників можна сформулювати так: відмінити схвалену Кабміном Стратегію, натомість взяти той проект, що був розроблений фахівцями лісової галузі та міжнародних експертів і провести його широке обговорення в суспільстві. Від ідеї створити єдині лісогосподарське підприємство треба відмовитись категорично,як від ідеї ліквідувати державні лісгоспи. Лісівники проти будь-яких ініціатив, які можуть призвести до приватизації лісів та хочуть, аби їх вивели з підпорядкування Мінагрополітики.

Залиште коментар