Лісівники Черкащини заготовили 73 тонни лісового насіння

Лісівники Черкащини заготовили 73 тонни лісового насіння

Державні лісові господарства області підготувалися до цьогорічної посадкової кампанії – заготовили необхідну кількість лісового насіння для посіву в лісових розсадниках та створення лісових культур. Загалом лісівники Черкащини у 2019 році заготовили близько 73 тонн лісового насіння. З них 49,9 тонн – насіння дуба звичайного та дуба червоного, 22,1 тонни насіння горіха чорного та 342 кг насіння сосни звичайної.

Окрім того, лісівники Черкащини працюють у напрямку збільшення кількості видів лісових порід. Тож державні лісогосподарські підприємства області заготовили насіння супутніх деревних та чагарникових порід. Наразі зібрали: абрикоси – 269 кг, лісової черешні – 85 кг, липи – 80 кг, аличі – 17 кг, ясена звичайного – 15 кг, акації жовтої – 8 кг та інших.

На об’єктах постійної лісонасіннєвої бази зібрали 10387 кг лісового насіння – 8352 кг жолудів дуба звичайного та 35 кг сосни звичайної.

«Наразі проходить зберігання лісового насіння відповідно до інструктивних матеріалів та методичних вказівок. Періодично відбувається контроль за температурою та вологістю насіння дуба, що перебуває в процесі стратифікації, та насіння сосни, яке зберігається в закритих ємностях як на складах, так і в холодильних камерах. Загалом же усі лісогосподарські підприємства заготовили достатню кількість лісового насіння для висівання в лісорозсадниках та на лісових ділянках», – говорить головний спеціаліст відділу лісового господарства управління Станіслав Левицький.

Наразі в області триває процес переробки шишки та заготівля насіння сосни звичайної.

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства.

Залиште коментар