Лісівники закликають відмовитись від спалювання сухої трави

Лісівники закликають відмовитись від спалювання сухої трави

Лісівники Черкащини закликають жителів області берегти природу, не спалювати суху рослинність, дбати про стан нашого довкілля та свідомо дотримуватися правил пожежної безпеки у лісах та прилеглих територіях. Про це повідомляє прес-служба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Саме з настанням перших теплих весняних днів населення області починає приводити до ладу свої земельні ділянки та сільськогосподарські угіддя. На жаль, нерідко такі прибирання супроводжуються спалюванням зібраного сміття, сухої трави та листя, а це завдає непоправної шкоди природі. Адже під час горіння в атмосферу виділяється чимало шкідливих речовин, які забруднюють навколишнє середовище. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин. Висока температура знищує мікрофлору ґрунту, що збіднює його склад і порушує його структуру. Крім того, при спалюванні рослинності гине безліч дрібних ссавців, комах та молюсків, які не здатні врятуватися через свою малорухливість, а повторне заселення випаленої території відбувається дуже повільно й триває десятки років.

Саме таке випалювання сухої природної рослинності завдає чимало клопотів і лісівникам. Часто необдумані вчинки призводять до лісових пожеж. Адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і враз може перекинутися з полів, пасовищ, очеретів, господарських угідь до лісових насаджень.

Слід пам’ятати, що згідно з чинним законодавством заборонено випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності, у разі виявлення фактів порушень, винні особи будуть притягуватись до адміністративної відповідальності. Крім того за самовільне випалювання рослинності або її залишків накладається штраф: на громадян – від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”.

Залиште коментар