Літо на Черкащині буде контрастним, – синоптики

Літо на Черкащині буде контрастним, – синоптики

В цьому році літо розпочалося ще в квітні, а травень замість перехідного місяця вже був по-справжньому літнім. В останні 10 днів місяця було дуже тепло та надмірна кількість сонячного сяйва – 151 година при нормі 93.

Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Підвищена тепло- та світлозабезпеченість, а також достатня кількість вологи в ґрунті обумовили прискорений розвиток рослин та суттєве скорочення міжфазових періодів розвитку. Так, наприкінці травня вже почала цвісти липа, а в деяких районах нашої області озима пшениця на сьогодні вже досягла молочної стиглості, тобто почалося дозрівання. А це на 20 днів раніше багаторічних строків та дуже рано, як для нашого регіону.


За кліматом, літо на Черкащині тепле з окремими спекотними періодами. Абсолютний максимум температури повітря становить +40° і відмічався у серпні 2010 р., абсолютний мінімум +1° – у серпні 1966 р. 


Аналізуючи кліматичні особливості літнього сезону, чисельні розрахунки, а також особливості синоптичних процесів поточного року, можна зробити висновок, що літо 2018 року очікується аномально теплим та з окремими інтенсивними зливовими дощами.

Залиште коментар