Лівий берег та центр Черкащини постраждали від морозів найбільше

Лівий берег та центр Черкащини постраждали від морозів найбільше

Заморозок в ніч з 10 на 11 травня спричинив серйозні негативні наслідки. Найбільше – на лівому березі та центрі Черкаської області, повідомляє region.unn.ua.

«Заморозку такого спектру температур та такого радіусу дії у нас ще не було. Безумовно, він спричинив багато негативу. Температура 4-6 градусів морозу трималася від двох до семи годин. Постраждали посіви кукурудзи, ранньої сої, гороху. Частину з них доведеться пересівати. Але найбільше дісталося плодовим деревам — яблуням, вишням, горіхам», — зазначив  начальник управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігор Колодка.

За даними управління, від заморозку постраждало близько 6 тис. га кукурудзи, 40 га ячменю, 150 га гороху, кілька тисяч гектарів соняшника.

За словами Ігоря Колодки, відсоток площ з померзлими культурами невеликий і на кінцевий вал врожаю матиме незначний вплив. Аграрії сподіваються, що частина посівів зможе самовідновитися. Тому у господарствах не поспішають з підрахунком збитків і з пересівом зернових. Але, якщо він знадобиться, то дефіциту насіння немає.

Залиште коментар