Лише 4 райони хочуть залишити на Черкащині

Лише 4 райони хочуть залишити на Черкащині

На Черкащині буде чотири райони по завершенню децентралізації. Про це Суспільному розповів заступник директора департаменту регіонального розвитку області Сергій Даниленко. Наразі є два основних варіанти майбутнього територіального устрою області. Таку пропозицію (Варіант 1) адміністрація скерувала до Міністерства регіонального розвитку.

Варіант №1

Створять чотири райони – Черкаський, Уманський, Звенигородський та Золотоніський.

 

Варіант №2

 

Які райони створювати – визначали за низкою критеріїв. Зокрема:

не менше 150 тисяч населення;
центр району не може бути ближче 30 кілометрів від Черкас.
– Об’єднані територіальні громади отримали значні повноваження, фінансові ресурси. Тобто, ми можемо зменшити навантаження і кількість районних державних адміністрацій. Буде, наприклад, не кілька райдержадміністрацій, а одна. Питання, чи буде називатися вона “префектура” чи ні, залежить від того, які будуть ухвалені зміни до Конституції.– розповів заступник директора департаменту регіонального розвитку області Сергій Даниленко.

Зі слів заступника директора департаменту регіонального розвитку області, РДА матимуть ті ж повноваження, що й раніше. Для людей нічого не зміниться. Послуги, що надавали раніше в районі, громадяни отримуватимуть в ОТГ.

Коли саме відбудеться реформування терустрою поки не відомо. На обласні адміністрації чекає низка обговорень з Мінрегіоном. Після цього вони мають підготувати остаточні пропозиції.

Залиште коментар