Лисиця покусала шестирічну дівчинку на Черкащині

Лисиця покусала шестирічну дівчинку на Черкащині

Тиждень тому у Вікниному лисиця вкусила за ногу шестирічну дівчинку − Аделіну Шарко.

− Це сталося в центрі села, біля магазину, − розповідає вікнянин Василь Кураш. − Подробиць не знаю, але відомо, що хижачку знешкоджено. Нібито на другий день вона забігла до когось у двір. Біоматеріал відправили у лабораторію для дослідження. А дівчинку з мамою через кілька днів після інциденту я бачив у райцентрі. Казали, що лікарі оглянули її, все добре. Очевидно, приймає курс антирабічної вакцини.

Керівник ветеринарної служби району Олексій Полянський повідомив, що у результаті лабораторних досліджень встановлено: тварина була хворою на сказ.

Ще раніше лис покусав жінку у селі Новоселиця. Вона пройшла курс лікування й повернулась до виконання своїх службових обов’язків. Селяни кажуть, що така активізація лисів може бути спричиненою через затяжні снігопади, морози та відсутність їжі в лісі.

Нагадаємо, що сказ – смертельно небезпечне інфекційне захворювання, яке може передаватись від тварини до людини. Щоб убезпечити себе від можливої трагедії, варто завчасно подбати про щеплення домашніх улюбленців, яке проводиться раз на рік. У разі ж, якщо інцидент укусу невакцинованою твариною трапився – потрібно обов’язково звернутись до лікаря для проходження відповідного курсу лікування. Нещодавно в інтерв’ю нашому виданню головний лікар Катеринопільської центральної лікарні Людмила Борецька повідомила, що антирабічна вакцина в необхідній кількості у районі є.

До речі, ветеринари наголошують: сказ – це хвороба вірусна. Тому щеплення треба проводити навіть хатнім тваринкам, які можуть підхопити його, облизуючи наше взуття, або від гризунів, наприклад, − мишей.

Однією із форм попередження сказу поміж тварин є також стерилізація, що проводиться у комплексі з вакцинуванням, безпритульних собак та котів. Відомо, що безпритульні собаки часто відлякують лисів, що наповратились потрапити у село.

Залиште коментар