Майже 10 млн грн акцизного податку надійшло до місцевого бюджету Черкас

Майже 10 млн грн акцизного податку надійшло до місцевого бюджету Черкас

Протягом січня 2017 року платники акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів сплатили до скарбниці міста понад 9,7 млн грн. Це на 4,2 млн грн більше, ніж у січні торік, або більше на 75,4 %. Про це повідомив начальник Державної податкової інспекції у м. Черкаси Антон Царюк.

Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року змінами, внесеними до Податкового кодексу України, скасовано обов’язкову реєстрацію платниками акцизного податку осіб, які реалізують пальне в ємностях до 2 літрів, крім операцій з реалізації такого пального його виробниками. Про це «Нова Доба» дізналася в ДПІ у м. Черкаси.

Із 01.01.2017 року скасовано акцизний податок з роздрібного продажу пального, тобто не оподатковується акцизним податком пальне, відпущене через АЗС/АГЗС (фізичний відпуск). При цьому збільшуються ставки акцизного податку на пальне для виробників, імпортерів та осіб, що реалізують пальне (для останніх − при перевищенні обсягів реалізації над обсягами придбання):

– для бензинів − на 25 відсотків, ставка акцизного податку складає 213,5 євро за 1000 літрів;
– для дизельного пального встановлюється єдина ставка акцизу – 139,5 євро за 1000 літрів (до 1 січня п. р. – 95 євро або 125,5 євро за 1000 літрів в залежності від виду пального);
– для скрапленого газу (пропан, бутан та інші гази – 52 євро за 1000 літрів).
Збільшились ставки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби. Незмінною залишилася тільки ставка акцизного податку на вина виноградні натуральні.

Прочитайте ще:

Залиште коментар