Майже 5 млн грн витратили на першу добу перебування хворих у черкаських лікарнях

Майже 5 млн грн витратили на першу добу перебування хворих у черкаських лікарнях

Рівно рік тому черкаські депутати ухвалили рішення, згідно з яким протягом першої доби перебування ургентного хворого в стаціонарі він забезпечується ліками за рахунок міського бюджету. За цей час з міського бюджету на ці цілі витрачено 4,7 млн гривень. Про це звітував сьогодні на засіданні сесії міської ради директор департаменту охорони здоров’я Олег Стадник, передає кореспондент УНН-Центр.

Ліками забезпечуються тільки жителі міста Черкаси і тільки хворі у невідкладних станах, для планового лікування хворі мають подбати про медикаменти самостійно.

“Левова частка цих коштів спрямована на третю міську лікарню швидкої медичної допомоги. Протягом звітного періоду, з березня минулого року, цією послугою скористалися 23 тисячі пацієнтів. Середня вартість ліжкодня для таких хворих сягнула 171 грн, найвища вона саме у третій лікарні — 190 гривень. Підкреслюю, йдеться саме про забезпечення медикаментами. Реагенти для аналізів, плівки для рентгену і решта в ці кошти не входить”, — сказав Олег Стадник.

Зараз у медзакладах міста залишилось ліків для ургентних хворих на 800 тисяч гривень, рівно половина з них — в третій лікарні.

Проблемою залишається недостатній асортимент ліків і нерозбірливе та неякісне оформлення медичної документації, простіше кажучи — нерозбірливий почерк лікарів, який заважає перевіряти правильність призначень.

Також, на думку директора департаменту, треба до ліків додати й інші складові для необхідного лікування, як-то реагенти, рентгенплівки тощо.

Прочитайте ще:

Залиште коментар