Майже 62 млн гривень не змогли покращити стан черкаських річок

Майже 62 млн гривень не змогли покращити стан черкаських річок

Скиди неочищених або недоочищених вод промислових підприємств і зарегульованість річок – основні причини їхнього катастрофічного стану. І це незважаючи на те, що тільки на 2017 рік спеціальна обласна программа передбачала на покращення стану річок  майже 62 млн гривень. Про це йшлося сьогодні на координаційній нараді в Черкаській ОДА.

Погіршує стан річок і надзвичайна спека.

«Період липня-вересня – так званий меженний період, який характеризується низьким рівнем води в річках протягом певного періоду. Підвищення температури призводить до інтенсивного заростання води водоростями, зокрема, й синьо-зеленими. Це знижує рівень кисню у воді. Така проблема притаманна нашим річкам ось уже років з десять», – говорить засутпник начальника управління водних ресурсів Черкащини Сергій Журавель.

Погіршення стану фіксують в останні роки на всіх річках, протее найбільш гостро ця проблема стосується Сухої Згарі, Золотоношки і Тясмину. Причини – мала водність річок та зарегульованість. Зокрема, Тясмин має 8 гідротехнічних споруд, які заважають проточності води. А сільські ради, які мали б опікуватись станом місцевих річок, не хочуть брати їх на баланс. Відтак, річки нікому чистити, звільняти від мулу та сміття, слідкувати за господарською діяльністю сільгосппідприємств на їхніх берегах та за дотриманням прибережно-захисних смуг.

Залиште коментар