“Маючи на рахунках 34 млн гривень, місто не може витратити ані копійки”, – Наталя Джуган

“Маючи на рахунках 34 млн гривень, місто не може витратити ані копійки”, – Наталя Джуган

У зв’язку з неодноразовим зривом засідань виконкому та  черговим зривом сесії Черкаської міської ради, директор департаменту фінансової політики ЧМР Наталія Джуган прокоментувала, яка наразі ситуація склалася в Черкасах в у зв’язку із неприйняттям міського бюджету.

«Процедура вимагає спочатку подання проекту бюджету на розгляд виконкому, що було зроблено своєчасно, але він так і не спромігся прийняти фінансовий документ і подати його в раду, що унеможливило подання до Державного казначейства розпису міського бюджету, який так само має затвердити виконавчий комітет. Таким чином, сьогодні ми не маємо документу, за яким має жити місто, тобто місто втратило можливість брати бюджетні фінансові зобов’язання. Слава Богу, що за ці дні не сталося такої надзвичайної ситуації, яка б потребувала негайних фінансових витрат. Зараз, маючи на рахунках близько 34-х мільйонів гривень власних коштів, трансферти з державного бюджету, ми не можемо з них витратити жодної копійки: ні на компенсацію коштів за ліки, ні в напрямку оплати рахунків за тепло та освітлення в наших школах, садочках, лікарнях, словом, жодним чином, жодної гривні ми сьогодні не можемо витратити», – зазначила Наталія Джуган.

Вона також наголосила, що громада, маючи свій власний ресурс, опинилася  заручником отакої недолугої бездіяльності та висловила сподівання, що у посадовців, службовців та депутатів вистачить здорового глузду, хоч із запізненням, та все ж прийняти бюджет.

«Ми й так живемо в складних соціальних умовах, коли народжується країна, коли йде війна. Це дуже страшно і болісно коли ми не думаємо навіть за життя наших дітей, за безпеку в місті, не думаємо ні за що, а лише за те, як отримати якісь преференції, якісь ресурси, я не знаю що ще… Мені це болить, адже ми єдине місто, яке не прийняло бюджет. Це неприпустимо. Можливо, треба буде змінити бюджетне законодавство, щоб можна було брати на себе повноваження. Міський голова був готовий власним розпорядженням подати в казначейство тимчасовий розпис. Однак в Держказначействі нам відмовили у його поданні, бо в такому разі було  б порушено процедуру й міський голова перевищив би свої повноваження. Тому я й кажу про необхідність зміни цієї норми, адже не може бути так, щоб місто опинилося в такій складній і ризикованій ситуації, — сказала Наталія Джуган.

Відповідно до законодавства, міський бюджет мали розглянути до 25 грудня. Як вже повідомляло «ПроГоловне», проект рішення міського бюджету близько десяти разів виносився на розгляд виконкому впродовж грудня і на початку січня, але так і не був погоджений  через постійну відсутність кворуму.

Прочитайте ще:

Залиште коментар