Майже 100 км трас високовольтних мереж розчистили енергетики

З початку 2023 року спеціалісти служби високовольтних ліній ПАТ «Черкасиобленерго» розчистили майже 100 км повітряних ліній.

Нагадаємо, розчищення трас повітряних ліній – це обрізка гілок кущів та дерев, що ростуть в охоронній зоні, які можуть спричинити пошкодження мережі.

Так, за словами заступника директора технічного з високовольтних мереж ПАТ «Черкасиобленерго» Валентина Бурли, службою високовольтних ліній Товариства цього року проведено розчистку 92 км повітряних ліній 150-35 кВ, вирізано близько 7000 дерев.

Нині такі роботи виконує Золотоніська дільниця служби високовольтних ліній.

Як розповів майстер Золотоніської дільниці служби високовольтних ліній ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Попов, спеціалісти бригади вирізали близько 2000 дерев, які могли спричинити пошкодження повітряної лінії.

– Ми працюємо на одній з повітряних ліній 35 кВ Золотоніщини, яка живить насосну станцію. Виконуємо обрізку дерев, щоб забезпечити споживання електроенергії споживачами Черкащини. Всього на такі роботи було задіяно три бригади та близько семи одиниць техніки,- зазначив Олександр Попов. – Щоб виконати такі роботи ми звернулись з листом до лісового господарства, отримали порубочний квиток та приступили до роботи.

Через те, що такий вид робіт є небезпечним, лісники самостійно виконувати її не мають права, пояснив електромонтер Золотонської дільниці служби високовольтних ліній Максим Біленький.

– Виконуємо валку дерев в охоронній зоні повітряної лінії, для цього використовуємо валочні вилки та спеціальні клини для запобігання попадання дерева на лінію. Ця робота дуже специфічна і лісники не мають права її виконувати, оскільки лінія перебуває під напругою. Тому ці роботи виконують служби ПАТ «Черкасиобленерго»,-прокоментував Максим Біленький.

Енергетики зазначають, що роботи згідно планів з розчистки трас повітряних ліній виконуватимуть і надалі, щоб попередити пошкодження ліній протягом року та уникнути відключення світла.

Залиште коментар