Медзаклад Сміли має борг із зарплати через небажання реформуватися

Медзаклад Сміли має борг із зарплати через небажання реформуватися

У державному медичному закладі “Спецмедсанчастина №14” в м.Сміла станом на 1 березня зафіксована заборгованість у сумі понад 480 тис. гривень. Причина такої заборгованості, зокрема, криється в небажанні керівництва і колективу реформувати свій заклад. Такого висновку дійшли на сьогоднішньому засіданні тимчасової профільної комісії Черкаської ОДА, передає кореспондент УНН-Центр.

Станом на 28 березня сума заборгованості не змінилася. Керівництво закладу в усьому звинувачує міську владу Сміли: мовляв, в мережу медзакладів міста включили, а зарплати не платять. З іншого боку, коли йдеться про реформування закладу, тут одразу згадують, що цей заклад є державним, перебуває у безпосередньому підпорядкуванні МОЗ, і міська влада йому — не закон. Восени минулого року, на базі цього закладу влада Сміли планувала відкрити Центр первинної медико-санітарної допомоги. Тоді колектив відмовився від цього під приводом того, що половину працівників в процесі реформування звільнять. Центр через це створили з запізненням і на базі іншого закладу, а Спецмедсанчастину №14 смілянські депутати не включили до фінансування з міського бюджету на 2017 рік.

Колись ця медчастина належала підприємству, якого давно вже не існує, так звана “відомча лікарня”. Тепер утримувати заклад міська влада не хоче, бо в неї вистачає своїх медзакладів. Тим більше, що населення Сміли скоротилося з понад 100 тисяч до 68 тисяч осіб. Місту просто не потрібно стільки медиків. Згаданий медзаклад не має необхідного навантаження і, за словами заступника начальника управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Олега Найдана, не надає фахової медичної допомоги.

За даними керівника закладу, протягом першого кварталу вони надали медичні послуги 525 особам. При цьому в закладі працює 147 медиків. На утримання закладу треба 12-15 млн гривень щороку. Неважко підрахувати, у скільки обходиться медична послуга одному пацієнту в цьому закладі (за підрахунком редакції, 5 714 грн).

Подібна ситуація, за словами першого заступника голови Черкаської ОДА Віталія Коваля, що головував на засіданні, коли медзаклад існує для лікарів, а не для пацієнтів, є неприйнятною. Тому керівництву і колективу необхідно терміново робити кроки назустріч міській владі Сміли, оскільки та зі свого боку вже такі кроки зробила.

Прочитайте ще:

Залиште коментар