Місце сили: на Канівщині є криниця з цілющою водою

Місце сили: на Канівщині є криниця з цілющою водою

У Бучацькому лісництві Канівського лісгоспу є славнозвісна Рожена криниця, яка, за переказами, ще пам’ятає князів Київської Русі. 

Про це повідомляє zmi.ck.ua з плсиланням на форум села Козацьке.

Сьогодні це природо-заповідний фонд, яким опікуються лісівники та місцева громада. Знаходиться криниця неподалік Дніпра, у болотистій лісовій місцевості, за 20 кілометрів від Канева.

 

У криниці дуже смачна кришталева вода, яка не псується протягом довгого часу. Джерело ніколи не замерзає та не пересихає. Здавна Рожена криниця вважалася місцем сили, а вода її, як стверджують місцеві та шанувальники, повертає до життя, зцілює хвороби і, зокрема, й жіночі недуги. Окрім численних легенд, з цим місцем пов’язаний духовний аспект – священнослужителі та церковні діячі вважають, що цілюща вода наділена Божою благодаттю, тож тут часто проводять служби, релігійні заходи для прочан.

Основна легенда, з якою пов’язують назву гідрологічної пам’ятки, сягає IX століття. Великі князі Київської Русі Святослав, Ігор та Володимир, ідучи на ратну битву з половцями, зупинялися в цьому урочищі, аби втамувати спрагу та поповнити запаси води. Уродженка Канівського Придніпров’я, красуня Рожена зустрічала і про­воджала воїнів і князів, пригощаючи їх джерельною цілющою водою. Ця вода нібито наділяла дружинників силою і хоробрістю, а при поверненні з походу заживляла їхні рани. Можливо, назва “Рожена” пов’язана з дохристиянським світом наших предків, коли культу Роду і Рожаниці належала провідна роль серед інших богів. Але й сьогодні Рожена криниця має велику силу тяжіння і впливу на людей, котрі, одного разу тут побувавши, неодмінно прагнуть повернутися сюди знову, відновити сили та очисти­ти душу. Саме тому мешканці довколишніх сіл поважають криницю як святиню, прикра­шають рушниками, іконами, свічками.

Відвідав лісову криницю начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко, в ході робочої поїздки до Канівського лісгоспу.

“Для лісгоспів вже стало гарною щорічною традицією – здійснювати роботу з пошуку, відновлення та облаштування лісових джерел і криниць. Вода є джерелом життя, сили, енергії, носієм інформації, тож такі унікальні місця з великою історією, як Рожена криниця, заслуговують на увагу та постійну опіку лісівників”, – зазначив Олександр Дзюбенко.

Як розповів директор Канівського лісгоспу Едуард Симоненко, повну реконструкцію Роженої криниці здійснили минулого року, надавши їй нового, більш сучасного вигляду. Проте одночасно зберегли усе те, що залишали відвідувачі протягом десятків років у цьому дивовижному місці ­– ікони, вишиті рушники та інші важливі для громади пам’ятні речі. Лісівники почистили саме джерело, зробили накриття, встановили лавки, оновили спуск та інформаційні аншлаги.

Прочитайте ще:

Залиште коментар