Місця для купання на Водохреща визначили у Черкасах

Місця для купання на Водохреща визначили у Черкасах

У неділю, 19 січня, відзначається Хрещення Господнє (Йордана, Водохреща) – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу у православних та греко-католицьких християн.

Орієнтовно о 8.00 після проведення Митрополитом Черкаським і Чигиринським церемонії освячення води, вже традиційно, жителі міста купатимуться у водоймищі.

Заходи будуть проходити у межах території міста Черкаси:

– берег р. Дніпро, розважальний комплекс «Рів’єра»;
– берег р. Дніпро, пляж вул. Козацька біля фітнес-клубу «Спорт Лайф»;
– берег р. Дніпро, пляж «Митницький» («Живчик») перехрестя вулиць Сержанта Смірнова – Героїв Дніпра;
– берег р. Дніпро розважально-оздоровчий комплекс «Бочка».

Окрім зазначених вище територій пляжів, традиційним місцем для купання черкасців 19 січня є також пляж, розташований поблизу площі 700-річчя Черкас.

Міська влада Черкас просить жителів міста для їхньої безпеки утриматись від купання в інших, необлаштованих для проведення обряду, місцях та попереджає про можливість переохолодження при здійсненні святкового купання і пірнання.

Пропонуємо кілька порад, як уберегтись від переохолодження під час зимового купання:

– Мокрий одяг необхідно зняти, загорнутись в ковдру, можна зробити декілька активних фізичних вправ.
– Не слід вживати алкоголь. Він підвищує потребу в кисні і може спровокувати виникнення судом.
– При виникненні локального переохолодження або відмороження необхідно відігріти уражені холодом ділянки шкіри з метою відновлення кровообігу в цих зонах.

Пропонується зігрівання тканин занурюванням уражених частин тіла у воду, підігріту до температури 30-40 С, на 15-20 хвилин. Після цього відморожену частину тіла слід висушити і накласти асептичну пов’язку, покрити теплим одягом. При неможливості зігрівання теплою водою, необхідно застосовувати розтирання уражених ділянок шкіри спиртом етиловим або горілкою, дотримуючись заходів безпеки, направлених на запобігання механічного ушкодження відшарованої шкіри та інфікування.

ДЛЯ ДОВІДКИ:

Свято Водохреща пов‘язують із Хрещенням Христа у водах ріки Йордан, через це свято також називають Орданія, або Йордан. Традиційно цього дня освячують воду просто у водоймах, а люди намагаються запастися нею до наступної зими. Адже опівночі вода набуває цілющої сили. Вона не псується впродовж року та лікує різні хвороби.

Про це інформують у Черкаській міській раді.

Залиште коментар