Містяни мають платити за вивезення великогабаритного сміття

Містяни мають платити за вивезення великогабаритного сміття

Проблему засміченості зелених зон у Черкасах долають силами комунальних підприємств. Та комунальники бідкаються: цих сил ледве вистачає, та нарікають на небажання жителів приватного сектору сплачувати за послуги вивезення великогабаритного сміття.

Про це повідомила прес-служба Черкаської міської ради.

Як пояснив директор департаменту житлово-комунального комплексу Сергій Танюк, без підрядника, який надавав би ці послуги централізовано, комунальникам доводиться сутужно.

“Тендер був проведений, фірма, яка має прибирати зелені зони, визначена. Але депутатський корпус вирішив, що на ці цілі кошти витрачати не потрібно, і комунальні підприємства впораються своїми силами. З серпня минулого року ми бачимо, що сил у комунального сектору не вистачає. Тому що при тих самих об’ємах площ і населення у інших містах України власний комунальний парк налічує техніки в два або три рази більше. І все одно вони залучають і підрядні організації, і виділяють кошти від 30 до 70 млн. на утримання своїх зелених зон. Силами комунальних підприємств ми зараз виконуємо ці роботи, але в тому сенсі, в якому ми можемо собі дозволити. Якщо ми відволікаємо СУБи на допомогу «ЧЕЛУАШу» або «ЧСЧ», то ми маємо проблему у підпорядкованих прибудинкових територіях, не вивозимо великогабаритне сміття. Одну проблему вирішуємо, а інша назріває”, – говорить Сергій Танюк.

Комунальники нарікають на несумлінне ставлення деяких громадян до чистоти у власному місті. Адже часто можна спостерігати картину, коли до купи обрізаного гілля люди додають будівельне, великогабаритне та побутове сміття.

“У такому випадку ми змушені його на місці сортувати. Тому що полігон не приймає гілля, а там, де приймають гілля, не можуть прийняти побутове і будівельне сміття, – пояснює директор КП «ЧЕЛУАШ» Олексій Мельник. Він також додає, що місту не завадило б придбати власну техніку для подрібнення гілля. Адже наразі така є лише на балансі КП «Черкаситеплокомуненерго», і її недостатньо”.

Із несумлінними громадянами, які не бажають утримувати прилеглу до їхніх приватних домоволодінь територію у належному стані, у міській раді планують боротися за допомогою роз’яснень і штрафів. Відповідне доручення дав під час нещодавньої наради дав заступник міського голови Ігор Волошин.

“Потрібно підготувати спеціальні буклети, у яких зібрати роз’яснення для населення щодо правил поводження зі сміттям. Комітетам самоорганізації населення необхідно посилити вплив на жителів приватного сектору, щоб вони не засмічували свої прилеглі території та зелені зони. А управлінню інспектування доручаю підвищити активність у напрямку складання протоколів і штрафування порушників благоустрою міста”,  – зазначив Ігор Волошин.

Комунальники підкреслюють – вивезення великогабаритного сміття та гілля у Черкасах є платною послугою. Її потрібно замовляти у комунальних або приватних підприємств.

Залиште коментар