Морози знищили майбутній врожай яблук на Черкащині

Через заморозки в Україні прогнозують загальні втрати плодів, горіхів та ягід до 1-1,2 млн. тонн. Це 50-60% від середнього обсягу за останні роки. В деяких господарствах Черкаської області майбутній врожай знищено повністю. Асоціація «Укрсадпром» допускає загальні втрати плодів, горіхів і ягід до 1-1,2 млн. тонн у результаті заморозків у травні, повідомляє ukranews.com.

«Цього року загальні втрати плодів, горіхів і ягід можуть досягти 1-1,2 млн. тонн, тобто 50-60% від середнього за останні роки обсягу в 2 млн. тонн», – повідомив керівник асоціації Дмитро Крошка.

За даними асоціації, близько 80% становлять втрати з більшості кісточкових культур в Україні. Втрати яблук, груш – до 40%.

УЧеркаській області морози знищили врожай яблук;Барському районі Вінницької області знищено 100% урожаю суниці й близько 90% яблук, у Тульчинському районі – 90% суниці; у Чернівецькій області – до 85% урожаю кісточкових, у Київській – 90% суниці, 100% малини, 70-75% полуниці, 60% – смородини, у Хмельницькій – 60% чорної смородини й до 30% яблук і груш.

«Горіхоплодові культури найбільше постраждали в західних і центральних областях. Їх втрати оцінюються в межах 20%», – додав експерт.

Такі втрати не зможуть не позначитися на рівні цін на продукцію в Україні.

(с) Діловий Регіон

 

Залиште коментар