Михайло Саакашвілі: “Наші вимоги: антикорупційні суди, зняття недоторканості та закон про імпічмент”

Михайло Саакашвілі: “Наші вимоги: антикорупційні суди, зняття недоторканості та закон про імпічмент”

У своєму виступі в Черкасах, що відбувся 22 вересня, Михайло Саакашвілі чітко окреслив вимоги очолюваного ним Руху Політичних Сил та інших громадських організацій, з якими вони 17 жовтня звернуться до влади.

− По-перше, створити антикорупційні суди. Те, що я побачив сьогодні в українському суді, – це ганьба і жах. По-друге, відміна недоторканості депутатів зараз і ухвалення закону про імпічмент Президента. І третя вимога − відкриті виборчі списки. Це три головні вимоги, – зазначив Михайло Саакашвілі. – Усі основні питання мають вирішуватися референдумом. Наприклад, зараз депутати мають голосувати за пенсійну реформу, а не хочуть вони запитати в українців, якою вона має бути. Якщо ми зараз не подолаємо нинішню владу, то вони нас доб’ють і доб’ють країну.

Також Саакашвілі пропонує обрати тимчасовий парламент із 300 осіб, який би складався з професіоналів, освічених людей. Після прийняття найнеобхідніших країні законів, цей парламент мав би проконтролювати початок їх виконання та саморозпуститися.

– Нехай у нас буде 300 наших «спартанців», якими ми будемо пишатися! – зауважив пан Саакашвілі.

У своєму виступі екс-президент Грузії наголосив, що його не раз кликали повернутися на Батьківщину, проте він вже вважає себе зобов’язаним перед народом України. До того ж він переконаний, що “без України не буде Грузії і жодної країни довкола, якщо Україна не вистоїть і не переможе”.

Політик також зазначив, що не претендує на жодну посаду в Україні, а лише сподівається посприяти тому, щоб до влади прийшли нарешті нові люди.

– Ми поставимо перед владою свої вимоги 17 жовтня. Якщо вона на них пристане – нехай залишається до наступних виборів. Якщо ні – нехай оголошує дострокові вибори, – наголосив Саакашвілі.

Залиште коментар