Мистецтву каліграфії навчали у Черкасах (відео)

Мистецтву каліграфії навчали у Черкасах (відео)

Як писати красиво і чітко навчали черкасців в Обласній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка. Майстер-клас провели викладачка кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету Олена Галицька і випускниця закладу Дар’я Дихно.

Про це йдеться у сюжеті “Суспільного”.

Спочатку учасникам прочитали міні-лекцію про краснопис. Потім розповіли про інструменти для письма. Перед тим, як виводити літери, необхідно розім’яти м’язи рук. Для цього виконали кілька вправ.

“Головне у цій справі бути зосередженим і стежити за поставою. Якщо ви не заспокоїлися, у вас пришвидшений ритм серцебиття і дихання, це впливатиме на написання. Неважливо, який у вас був почерк, важливо наскільки ви заспокоєні і готові до того, щоб писати красиво”, – говорить тренерка майстер-класу Олена Галицька.

Кілька рухів пензлем – і товсті та тонкі лінії стають літерами, а потім – словами. Учасниця майстер-класу Марія Бєліш – дизайнерка. Каже, прийшла сюди, аби вдосконалити свої навички: ” У мене вже є і навички, рука поставлена і я пишу давно, тому в мене більш-менш виходить. Це мені в задоволення. Коли пишу, то розслабляюся і концентруюся”.

Наймолодший учасник – семирічний Микола Щільніков.”Подобається одна книжка, почав писати її, але своїми словами”, – розповів Микола.

Зі слів тренерки Дар’ї Дахно, усе те, чому навчилися учасники майстер-класу, можна використовувати і в буденному житті: “Ми літери застосовуємо в різних дизайн-об’єктах, тому їх можна використати і в плакаті, листівці, книзі і вони будуть відображати ту емоцію, яка нам потрібна”.

Домашнє завдання для учасників – щодня писати по 20-30 хвилин Наступне заняття відбудеться у суботу 7-го березня. Захід безкоштовний. Долучитися до нього може кожен охочий.

Залиште коментар