На боротьбу з амброзією на Черкащині буде спрямовано 38 млн грн.

На боротьбу з амброзією на Черкащині буде спрямовано 38 млн грн.

Депутати Черкаської обласної ради прийняли обласну програму боротьби з амброзією полинолистою у Черкаській області на 2017-2021 роки. Рішення було прийняте під час сьогоднішньої сесії обласної ради, передає кореспондент “Про Головне”.

Програмою передбачається здійснення комплексу заходів, зокрема застосування спеціального гербіциду, спрямованих на ліквідацію вогнищ амброзії полинолистої, яка становить загрозу для здоров’я людей та шкодить посівам сільськогосподарських культур.

Як зазначив директор департаменту АПК Ігор Колодка, в останні роки в області не боролися з цією рослиною, тому вона дуже поширилася. Прийнята депутатами програма не зможе забезпечити 100-відсоткове знищення амброзії, проте відсотків на 80 проблема вирішиться. Він також розповів, що до боротьби з амброзією будуть залучені сільгоспвиробники.

Станом на початок року поширення амброзії у Черкаській області становить 3315,19 га. При цьому спостерігається небезпечна тенденція до швидкого розширення вогнищ амброзії полинолистої.

Загальний обсяг фінансування програми становить 38, 26 млн грн, з яких – 29, 55 млн грн. – з коштів місцевих бюджетів.

Прочитайте ще:

Залиште коментар