На Черкащині буде лише три госпітальні округи

На Черкащині буде лише три госпітальні округи

На Черкащині буде лише три госпітальні округи. Таке рішення прийняв уряд, повідомляє офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я.

У МОЗ запевняють, що під час розподілу області були враховані територіальні особливості регіонів (географічні, шляхи сполучення) для створення максимальної доступності людей до високоякісної медичної допомоги, однак де будуть центри цих округів – не зрозуміло. Як і те, якими принципами керувались урядовці, коли ділили область із населенням у мільйон осіб лише на три зони. Адже у законі про госпітальні округи виписані чіткі умови: наявність у окрузі принаймні однієї лікарні інтенсивного лікування (першого чи другого рівня); охоплення території з населенням мінімум 200 тис. осіб у разі наявності лікарні 2-го рівня або 120 тис. осіб у разі наявності лікарні тільки 1-го рівня; можливість під’їзду основними дорогами з будь-якої точки округу не більше, ніж за 60 хвилин, та еквівалентно радіусу зони обслуговування 60 км за умови наявності доріг з твердим покриттям. Зрозуміло, що при затвердженому розподілі всі ці умови виконати буде неможливо.

Цікаво, що спочатку передбачалось створити в області 4 госпітальні округи, хоч і влада регіону, і громадськість говорили про п’ять. Відповідна пропозиція навіть була подана на центральний рівень. Мова йшла про Черкаський, Лівобережний, Шевченківський, Центральний та Західний округи. Але в уряді, в очевидь, порахували, що для Черкащини це буде занадто “жирно”.

Залиште коментар