На Черкащині побудують полігон твердих побутових відходів

На Черкащині побудують полігон твердих побутових відходів

На будівництво полігона в Руській Поляні необхідно майже 12 місяців та близько 93 млн грн.

Презентація будівництва другої черги полігону твердих побутових відходів у районі села Руська Поляна відбулася у п’ятницю, 31 серпня, в залі засідань Черкаської міської ради.

Як розповів директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін, організацію, яка виготовлятиме проект, обрали шляхом проведення відкритих торгів. На них перемогло львівське підприємство з досвідом роботи у цій галузі. Про це повідомляють на офіційному порталі Черкаської міської ради.

– Перед нами нині стоїть надзвичайно важливе завдання стосовно облаштування полігону твердих побутових відходів, – говорить він. – Це, як на мене, одна з основних функцій влади – забезпечити поводження зі сміттям. Нині роботи з проектування розпочаті, відповідно до графіка, ми на стадії проходження погоджень відповідними службами.

Головний інженер проекту Олег Пушкаренко повідомив, що проща ділянки проектування другої черги становить 4,2 га. На ній розміщений котлован (3,5 га) глибиною 15,5 метрів. Тут облаштують протифільтраційну мембрану із сучасних матеріалів, яка не дозволить просочуватися в ґрунт шкідлим речовинам зі звалища. Запланували збудувати лінію сортування сміття, втілити протипожежні заходи. Серед іншого, передбачають проектування локальних очисних споруд та станції відбору фільтрату (збиратиме до 15 кубометрів фільтрату).

– Ми плануємо комплекс заходів для того, аби унеможливити екологічну небезпеку на об’єкті, – підкреслив він. – Завдяки використанню сортувальної лінії захороненню підлягатиме лише невелика частка відходів.

Як розповів директор ТОВ «Хаммель-Україна» Михайло Куценко, сортувальна лінія стосується тільки твердих побутових відходів. Натомість мова про великогабаритне сміття, відходи озеленення не йде. Для них використовують додаткове обладнання – подрібнювачі. Подбіні проекти, за його словами, вже втілювали у Вінницькій, Львівській областях, у місті Луцьку, Івано-Франківську.

– На полігонах, де працює сортувальна лінія, за вісім років не було жодних пожеж, – говорить він.

Як наголосила заступник міського голови Людмила Бордунос, облаштування нового полігону, який відповідатиме сучасним будівельним нормам і технологіям, надзвичайно важливий для міста проект.

Прочитайте ще:

Залиште коментар