На Черкащині помітно не вистачає молодих спеціалістів-медиків

На Черкащині помітно не вистачає молодих спеціалістів-медиків

На Черкащині спостерігається дефіцит молодих спеціалістів серед медичних працівників, що негативно впливає на кадрове питання в медичній галузі регіону. Про це сайту «Економіка сьогодення» розповів заступник голови Черкаської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України, Заслужений лікар України Микола Клімов.

«Щороку в область направляється 100-150 випускників. Цього не достатньо, аби покрити дефіцит медпрацівників на Черкащині. Оскільки половина з них з різних причин покидає область, то зрозуміло, що покращити ситуацію з лікарськими кадрами вдасться не скоро.

Міністерство повинно вивчати ситуацію і за необхідності збільшувати прийом абітурієнтів. Добре було б запровадити пільговий прийом абітурієнтів до вищих навчальних закладів із районів з низьким забезпеченням медичними кадрами за умови, що вони повернуться на роботу у своє місто», – розповів Микола Клімов.

Він також зазначив, що на кадрову проблему негативно впливає і те, що з року в рік зменшується прийом абітурієнтів до медичних вузів:

«Свого часу була пропозиція відкрити в Черкасах медичний факультет. В інших регіонах теж навчають кадри для своїх регіонів. Приміром, Суми на базі свого місцевого університету спочатку створили медичний факультет, а тепер тут вже інститут. Чернігів пішов іншим шляхом – заключили договір з Київським національним університетом, який набирає чернігівських випускників шкіл, а ті після закінчення університету повертаються в область».

Микола Євтійович розповів, що уже навіть була домовленість з Вінницьким національним медичним університетом про набір 100 черкаських студентів, які протягом двох років мали освоїти загальні дисципліни (анатомію, біологію, хімію тощо). В Черкасах за ці два роки на базах обласної, міських лікарень мали відкрити клінічні кафедри, де б ці студенти продовжували навчання на базі місцевих медичних закладів. Тут би вони шукали роботу і залишилися б на Черкащині. Та далі розмов справа не пішла. Звісно, відкрити факультет – це складно. Та якщо нічого не робити, то нічого і не вийде, зауважив Микола Клімов.

Він також повідомив, що нині укомплектованість лікарями в регіоні складає 73,68%. Якщо проаналізувати ситуацію в цілому по галузі, то за штатним розкладом в області є 30672 посади медичних працівників, а реально працює 26670 фізичних осіб. Не вистачає майже 4 тис. осіб. Ситуацію покращують лише цифри за сумісниками – зайнятих посад 29289. Якщо ж взяти безпосередньо лікарські посади, то у нас лікарських посад 5675, а фактично працює 4182 лікарів. Тобто є 1493 вільних посад лікарів.

Залиште коментар