На Черкащині працюють три з необхідних десяти родин патронатних вихователів

На Черкащині працюють три з необхідних десяти родин патронатних вихователів

Патронатне виховання у родинах продовжують розвивати на Черкащині. Натепер в області готові приймати дітей, які опинилися у скрутних життєвих обставинах, три родини з Умані, Сміли та Золотоніського району, говорить начальник обласної служби у справах дітей Оксана Покатілова. Підготовча робота триває на Тальнівщині та Христинівщині. про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

За її словами, загалом до кінця року в експериментальному проваджені послуги патронату братимуть участь не менше 10 районів та міст Черкащини.

– Патронат – важлива складова процесу деінституалізації, – зауважує Оксана Іванівна. – Черкащина долучилася до експериментального запровадження інноваційної соціальної послуги патронату над дитиною ще у 2015 році. Першопрохідцем стала Умань. Нині ж дві з трьох патронатних родин області прийняли та вже реабілітовують діток. Відзначу, що до сім’ї патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній родині. Термін перебування дитини під патронатом визначає орган опіки та піклування. Загалом же він не може перевищувати трьох, максимум шести, місяців.

Соціальна допомога на утримання дитини відповідного віку в патронаті складає два прожиткових мінімуми. Грошове ж забезпечення патронатного вихователя становить 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Він є членом міждисциплінарної команди, тож свої дії щодо виховання та реабілітації влаштованої дитини узгоджує зі спеціалістами, дотичними до ведення конкретного випадку.

– Патронатний вихователь має бути готовим невідкладно прийняти до своєї родини дитину, яка опинилася у скрутних життєвих обставинах, потребує захисту та турботи, – відзначає Оксана Покатілова. – На сьогодні, на жаль, такі діти у разі відсутності близьких родичів направляються до центрів соціально-психологічної реабілітації. Вони, як часто буває, значно віддалені від місця проживання дитини. А це, у свою чергу, ускладнює її контакти з сім’єю. Згодом, з патронатної родини дитина може повернутися до своїх рідних або ж їй підберуть нову сім’ю, яка найкраще відповаідає її індивідуальним потребам.

Відзначимо, первинний відбір кандидатів у патронатні вихователі здійснює фахівець із соціальної роботи, спеціаліст центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який пройшов відповідну підготовку. До процесу відбору також долучається місцева служба у справах дітей.

Залиште коментар