На Черкащині протягом травня зросли споживчі ціни на понад 5%

На Черкащині протягом травня зросли споживчі ціни на понад 5%

Своєрідний “рекорд” було поставлено зростанням цін на овочі та фрукти  (на 29,7% і 27,4% відповідно). В свою чергу ціна на продукти харчування та безалкогольні напої зросла на 6,1%, пише видання “Черкащани Live”.

На 10,5–1,6% стали дорожчими молоко та молочні продукти, цукор, хліб, продукти переробки зернових, м’ясо та м’ясопродукти, маргарин, соняшникова олія, макаронні вироби, рис, безалкогольні напої, масло, риба та продукти з риби. Водночас суттєво (на 38,6%) подешевшали яйця.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 6,2% в основному спричинено підвищенням тарифів на електроенергію на 28,1% та плати за утримання будинків та прибудинкових територій – на 25,7%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 4,4%, що пов’язано з подорожчанням послуг лікарень на 15,7% та амбулаторних послуг – на 6,1%. Фармацевтична продукція, медичні товари та обладнання стали дорожчими на 3%.

Ціни на транспорт у цілому підвищилися на 7,4% головним чином через подорожчання перевезень автодорожнім пасажирським транспортом на 17,4%, а також палива та мастил – на 5,9%.

Підвищення цін у сфері зв’язку на 7,8% зумовлено подорожчанням поштових послуг на 66,8% та мобільного зв’язку – на 11,5%.

Послуги освіти стали дорожчими на 1,1% насамперед через підвищення плати за утримання дітей у дошкільних закладах на 9,4%.

Прочитайте ще:

Залиште коментар