На Черкащині селяни задихаються від смороду місцевої водойми

На Черкащині селяни задихаються від смороду місцевої водойми

Місцеві припускають, що до такого стану водойми призвели скидання з очисних споруд Золотоноші – міста-райцентру, розташованого неподалік села.

Уже 17 років жителі села Хвильово-Сорочин на Черкащині задихаються від смороду місцевої водойми. Колись улюблена водна зона відпочинку перетворилася на місце екологічної небезпеки – очисні споруди Золотоноші зливають відфільтровану воду. Місцеві жителі переконані – її очищують недостатньо. Про це інформує 5 канал“.

“Ні риби, ні купатися, нічого. Аж до Чапаєвки все оце лайно стоїть”, – Юрій Мирошніченко живе у Хвильово-Сорочині від народження. Пригадує, в цьому руслі річки Суха Згар колись рибалив. А тепер: “Такий сморід стоїть, що неможливо. І це температура зараз яка, а як добре сонце, то метрів на 300 до мосту не підійдеш, задихнуться можна”.

Русло Сухої Згари за останні два десятиліття перетворилося на стічну канаву. Місцевих лякає сморід та пліснява річки. Тож звернулися до фахівців з’ясувати, яка небезпека може критися в її водах.

Голова сільради Хвильово-Сорочина Лариса Головань перераховує: “Амоній, іони – результат 32, а по нормам має бути 2. Тобто в 16 разів перевищує. Фосфат, іони – удвічі перевищує норму. Хімічне споживання кисню – у п’ять раз”.

Місцеві припускають, що до такого стану водойми призвели скидання з очисних споруд Золотоноші – міста-райцентру, розташованого неподалік села. Люди не раз скаржилися на підприємство в усі інстанції , проте відповіді не дочекалися. Тож вдалися до радикальних дій: перекрили дорогу.

На вимоги селян прибули посадовці району та Золотоноші. Керівник міського водоканалу переконує, цього року реконструювали очисні споруди, тож до Сухої Згари потрапляє відфільтрована технічна вода. “Якщо річка буде проточною, то цієї ситуації не буде. Якщо річка стоїть, то в ній проходять процеси гниття. Потрібно розчистити русло вище скиду”, – впевнений директор КП “Міський водоканал” Сергій Кузнєцов.

Натомість районні чиновники переконують – русло чистили два роки тому. Голова Золотоніської РДА Олександр Лісовий наголошує: “На мою думку, неефективно працюють очисні споруди міста Золотоноша. А що міська влада хоче привернути увагу і сказати, що річка винувата, що треба розбавлять якісь стоки – то це некоректно і неправильно”.

Після розмов із громадою чиновники пообіцяли: встановлять пристрій контролю стоків міського водоканалу та пообіцяли до 1-го серпня розчистити верхню частину русла. Крім того, звернуться до Міністерства екології з проханням провести комплексну перевірку очисних споруд та річок Сухої Згари і Золотоношки.

Залиште коментар