На Черкащині утримується надзвичайна пожежна небезпека

На Черкащині утримується надзвичайна пожежна небезпека

Жителів області закликають обережно поводитися з вогнем у лісах і парках. Протягом сьогоднішнього дня очікується високий рівень пожежної небезпеки. 4 і 5 травня він досягне надзвичайного рівня. Про це повідомляють в УДСНС в Черкаській області.

Тож лісівники нагадають черкащанам, як потрібно поводитися у лісах, аби не  допустити пожежі.

Під час пожежонебезпечного періоду населенню категорично забороняється:

– розпалювати багаття в лісі, спалювати сухе листя, траву чи інший сухостій, а також побутові відходи і сміття;

– палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати гарячий попіл, окрім спеціально обладнаних місць;

– залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речови­нами предмети;

– звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

За лічені хвилини вогонь здатний знищити десятки гектарів лісових масивів, що вирощувались десятиліттями, а разом із лісом гинуть дикі звірі, птахи, страждає вся екосистема.

У всіх лісгоспах Черкащини вже проведена підготовка до пожежонебезпечного періоду, вся техніка знаходиться у повній готовності, а лісівниками ведеться цілодобове чергування, аби в разі  виникнення лісової пожежі вчасно її ліквідувати та не допустити стихійного лиха. Проте і відпочиваючим на природі необхідно подбати про максимально безпечний відпочинок як для них самих, так і для навколишнього середовища.

У разі виникнення пожежі, лісівники просять негайно повідомляти про це за телефоном 101 або на “гарячу лінію” управління: 37-00-72.

Залиште коментар