На Черкащині відновлюють стародавній козацький хутір

На Черкащині відновлюють стародавній козацький хутір

У селі Стецівка на Чигиринщині краєзнавці і волонтери взялися відбудовувати етнопоселення із церквою XVIII століття. Відновити історичну спадщину українським фахівцям допомагає майстер із Польщі. Усі роботи проводять за власний кошт, повідомляє “5 канал”.

61-річний поляк Ян Жонса ділиться досвідом зведення даху з очерету. Має навички відбудови історичних поселень майже у десяти країнах світу. До України польський фахівець приїхав власним коштом і працює безплатно, щоб дати друге життя козацькому хутору.

Жонса розказує: “Та хата буде покрита, і та хата буде покрита. Голландія, Англія, Німеччина, то для чого кусочок не зробить в Україні?”. У команді фанатів козацької історії – краєзнавці та волонтери. Вони вже самостійно відбудували дві оселі й кілька комор. Тепер планують звести будинок священика.

Волонтер на будівництві Павло Беляк розказує: “Треба підбивати дах, це дуже складно робити, це треба щоб очеретинки одна одну перекривали – і тоді дах міцніший і не підлягає гниттю”.

У XVIII столітті на цій території був хутір-зимівник запорізького козака Стеценка. Нині ж стародавнє поселення збирають майже по цеглинах. Волонтери перевезли сюди із Золотоніського району трьохсотлітню козацьку церкву. Тепер шукають кошти на її внутрішнє оздоблення. І розробляють подальші плани відбудови.

Директор Національного історико-культурного заповідника “Чигирин” розповідає: “Згідно з генеральним планом, тут планується побудувати 15 осель. Це не просто будуть оселі, це оселі будуть, де в половині будинку буде етнографічна експозиція, а в іншій частині люди матимуть можливість пожити в етносередовищі”.

Краєзнавці впевнені, що згодом тут відбою від туристів не буде. Поки ж думають, де взяти 5 млн грн, необхідних для повного відновлення стародавнього козацького поселення.

Залиште коментар