На Черкащині відсторонили двох “антимайданівських” суддів, а прокурора – виправдали

На Черкащині відсторонили двох “антимайданівських” суддів, а прокурора – виправдали

Згідно з частиною другою статті 62 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області Мозгова Ольга Анатоліївна та Соснівського районного суду міста Черкаси Орленко Володимир Васильович тимчасово відсторонюються від здійснення правосуддя на підставі рішень Третьої Дисциплінарної палати про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності та застосування до них дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення. Про це повідомляється на офіційному сайті Вищої ради правосуддя, пише ДЗВІН. 

Судді вважаються тимчасово відстороненими від здійснення правосуддя без ухвалення Вищою радою правосуддя окремих рішень. Швидше за все, це пов’язано з тим, що вказані судді приймали рішення проти майданівців.

Строк дії відсторонення суддів від здійснення правосуддя – до ухвалення Вищою радою правосуддя рішень про звільнення з посад або скасування рішень Дисциплінарної палати.

Нагадаємо, на сьогодні за майданівські судилища на черкащині звільнено голову Чорнобаївського районного суду Нелю Цибру, рекомендовано звільнити Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя суддю Смілянського міськрайонного суду Василя Калашника та тимчасово відсторонено суддю Канівського міськрайонного суду Оксану Хорошун (Бурлаку) від здійснення правосуддя на підставі рішень Другої Дисциплінарної палати.

Також, швидше за все, екс-прокурору Золотоніської міськрайонної прокуратури Віктору Калініченку Генпрокуратура вручила підозру у «незаконному перешкоджанню проведенню зборів, мітингів», «втручанні службовою особою з використанням свого службового становища в діяльність працівників правоохоронних органів», «притягненні завідомо невинних осіб до кримінальної відповідальності», «втручанні службовою особою в діяльність судових органів», «організації завідомо незаконного тримання осіб під вартою». У прокуратурі зазначають, що підозрюваному інкримінується вчинення цих дій щодо 7 незаконно затриманих осіб як особисто, так і через втручання у діяльність своїх підлеглих та слідчих суддів.

У той же час, як стало відомо “Дзвону”, за подібною справою щодо заступника прокурора міста Черкаси Михайла Буджерака винесено виправдальний вирок. Йому інкримінували зловживання службовим становищем, службове підроблення та притягнення завідомо невинних осіб до кримінальної відповідальності.

Михайло Буджерак керував групою прокурорів, що погоджували підозри слідчих та направляли до суду клопотання про обрання того чи іншого запобіжного заходу для підозрюваних у масових заворушеннях під час штурму будівлі Черкаської ОДА 23 січня 2014 року. Тієї ночі було затримано близько шістдесяти осіб, більше сорока з них згодом отримали від суду 2 місяці тримання під вартою.

Тож надіятись на те, що всі інші справи проти правоохоронців і відсторонення суддів матимуть якісь правові наслідки для них, – швидше за все, марно.

Утім, відсторонення судді Орленка може мати і негативний результат, оскільки він є головою колегії суддів Соснівського суду Черкас, яка ось уже півтора роки розглядає справу резонансного вбивства корсунського журналіста Василя Сергієнка. Якщо голову колегії змінюють – це автоматично означає, що суд почне розглядати справу спочатку. Таке затягування цілком на руку головним підозрюваним і замовникам убивства, які зараз серйозно намагаються розвалити процес.

Залиште коментар