На Черкащині більше не буде суворих зим – гідрометцентр

На Черкащині більше не буде суворих зим – гідрометцентр

У більшості останніх років зими на Черкащині були не суворі та малосніжні. Завдяки розташуванню Черкащини між теплою і вологою Атлантикою та холодним взимку Азійським континентом, зимовий період в нашому регіоні відрізняється нестійкими погодними умовами: чергуванням морозних періодів з періодами відлиг, різноманітними опадами.

Про це повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

За кліматом, у третій декаді листопада відбувається перехід до зимового режиму погоди, середньодобова температура переходить через 0º, випадають опади у змішаної фазі (дощ та сніг, мокрий сніг).

Відповідно до орієнтовного прогнозу погоди Українського гідрометеорологічного центру по території України на зимовий період 2019-2020 років, у листопад-грудні 2019 року і в березні 2020 року середня місячна температура очікується близькою до норми, у січні-лютому 2020 року вищою на 1-1,5° за середню температуру за базовий період метеорологічних спостережень (1981-2010 рр.).

Цієї зими погодні умови можуть зазнавати різких змін, а саме: короткочасних, але достатньо сильних похолодань, випадків сильних снігопадів, налипання мокрого снігу, утворення ожеледі.

Орієнтовний прогноз на зимовий період буде уточнюватися місячними, декадними та короткостроковими прогнозами.

Залиште коментар