На Черкащині на дні водойми лежить німецький танк

На Черкащині на дні водойми лежить німецький танк

Після закінчення Другої світової війни минуло вже більше 70-ти років, але артефакти того часу знаходять досі. Наприклад, в селі Осітна Христинівського району Черкаської області на дні водойми лежить німецький танк «Пантера».

Про це інформує сайт hyzer.

Як повідомляє видання «КП в Україні» ця бойова машина знаходиться в озері не просто так, вона служить основою дамби. За словами місцевих жителів, танк Вермахту лежить тут з 1943 року.

У роки війни, як згадують селяни, на цій водоймі був дерев’яний місток. Коли гітлерівці відступали, то вирішили проїхати по мосту на танках. Перша ж бойова машина пішла по мосту і провалилася.

Екіпаж з неї вибрався. Потім, фашисти сіли в інші танки і поїхали в об’їзд. А провалена «Пантера» так і залишилася лежати на дні.

Війна закінчилася, а танк ніхто діставати з дна водойми не збирався. Його вирішили використовувати в господарських цілях. У п’ятдесятих роках на місці моста зробили греблю. А танк перетворили в основу нової дамби. На дамбі постелили нову асфальтову дорогу. Потім дно ставка покрилося мулом і німецький танк в нього вріс. Тепер бойову машину вирішили дістати.

Як відзначають в сільраді, танк хочуть підняти невідомі люди, щоб потім його продати за кордон. Відомо, що в залежності від стану артефакт Другої світової війни може коштувати від двохсот тисяч до мільйона євро.

Як пишуть місцеві ЗМІ, пошуковики нібито запропонували керівництву сільради 10% від можливого продажу танка. Ці гроші можна пустити на реконструкцію дамби і дороги.

Однак продати бойову машину не вийде. Згідно з документами, передати танк з Оситної повинні в музей «Битва за Київ у 1943 році», який знаходиться в селі Нові Петрівці Київської області. Також, згідно з українським законодавством, якщо танк має історичну цінність – його не можна продавати.

Історія з “Пантерою” триває.

Залиште коментар