На Черкащині – нашестя рудих метеликів. Чи безпечно це, розповів еколог

На Черкащині – нашестя рудих метеликів. Чи безпечно це, розповів еколог

Протягом останніх двох тижнів по всій Черкащині мешканці звертають увагу на незвичну картину – у великій кількості з’явились метелики рудого з чорним забарвленням крил. Їхні групи можна зустріти скрізь – над квітуючими рослинами, на вулицях міст та на городах. Чимало їх стикаються з автотранспортом та гинуть, пише “Прочерк“.

Чи безпечно це, розповів еколог Максим Гаврилюк.

Назва цього метелика – сонцевик будяковий, а масова його поява обумовлена сезонною міграцією. Поширений цей метелик у світі доволі широко, відсутній тільки в Антарктиді та Південній Америці. Навесні в Європі з’являються метелики, які успішно перезимували в Північній Африці. У цей час вони долають до 5000 км. Мігрують групами зі швидкістю 25-30 км/год. та можуть пролетіти протягом дня до 500 км! Саме це явище зараз можна спостерігати на Черкащині. Така картина буває не щороку, востаннє такий наліт (інвазію) спостерігали в 2009 році.

Нічого містичного в цьому немає, не віщує це також ніяких явищ наперед. Нині масовий літ будякового сонцевика спостерігають по всій Україні та в багатьох країнах Європи, про що повідомляють зоологи. Невдовзі метелики відкладуть яйця. Гусінь розвивається на кропиві, будяку, деревію. Тож власникам городів та фермерам можна не хвилюватись. Якщо сезон розмноження буде вдалим, восени ми будемо спостерігати за міграцією цього метелика у зворотному напрямку, до Африки.

Залиште коментар