На Черкащині науковці ймовірно знайшли тунель зі скарбами Богдана Хмельницького

На Черкащині науковці ймовірно знайшли тунель зі скарбами Богдана Хмельницького

Підземний тунель, наповнений скарбами Богдана Хмельницького могли виявити науковці та автори фільму “Скарби нації” у Суботові. Про це йдеться на сайті zmi.ck.ua з посиланням на прес-службу телеканалу “1+1”.

Напредодні завершилися зйомки документального історичного фільму “Скарби нації”, третього із циклу “Україна. Повернення своєї історії”. У новій стрічці розвінчують міфи про життя козаків та угоду з Росією, що була укладена під час Переяславської ради, а також шукають втрачені скарби нації. Проект створюється за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

Одним із об’єктів пошуків стала булава Богдана Хмельницького – символ влади і підтвердження української державності. За однією з версій, булава Богдана Хмельницького зберігається у Польщі, інші ж історики запевняють, що підтверджень цьому немає. Під час розслідування автори фільму й науковці за допомогою надсучасного обладнання – електротомографа – віднайшли тунель, що веде до церкви-усипальниці Богдана Хмельницького у Суботові. Вважається, що саме там Хмельницький сховав свої скарби, серед яких могла бути і гетьманська булава.

“Не буду розкривати всіх деталей, їх ви дізнаєтесь із фільму. Але відкриття – безпрецедентне. Справа у тому, що до нас тунель досліджували безліч разів, але шукали не в тому місці. Ми пішли іншим шляхом. Після наших зйомок там ініційоване повноцінне наукове дослідження”, – розповів автор і продюсер фільму Акім Галімов.

Залиште коментар