На Черкащині починається квітневе потепління

На Черкащині починається квітневе потепління

На Черкащині розпочинається потепління. Хоча початок квітня відзначився зниженим на 1-6º відносно кліматичної норми температурним фоном, нічними морозами до 6-11º, холодними помірними вітрами, відсутністю опадів і низькою відносною вологістю повітря.

Такі умови виявились критичними для квітучих на цей час плодових, ускладнили проведення весняної сівби та посилили пожежну небезпеку в екосистемах області.

За минулі вихідні рятувальники Черкащини ліквідували 24 пожежі сухої рослинності. Причиною пожеж є людська необережність внаслідок навмисного підпалу сухої трави, спалювання сміття.

Складна ситуація склалася і в Чорнобильській зоні, де горить ліс та суха трава. Відсутність переміщення повітряних мас в умовах антициклону дає надію, що це не відзначиться на радіаційному фоні нашої області. За даними метеостанції області, сьогодні на ранок радіаційний фон становить 12-15 мікрорентген на годину. Максимально допустимий природний фон становить 50 мікрорентген на годину.

За прогнозом, синоптична ситуація істотно не зміниться до кінця поточного тижня. Антициклон забезпечить погожі та дуже теплі дні. При цьому утримаються великі добові коливання температури: від 0-2º морозу вночі до 15-17º тепла вдень. Лише у вихідні проходження холодного фронту по північних широтах відгукнеться у нас невеликим похолоданням.

Рішення міської влади щодо завершення опалювального сезону співпадають з погодними процесами. Саме з 7 квітня середній температурний фон наблизиться та дещо перевищить +8º . І в подальшому лише окремі прохолодні ночі, іноді зі слабкими заморозками, будуть нагадувати, що квітневе тепло нестійке.

При нинішній синоптичній ситуації, ймовірність заморозків в нашому регіоні, хоча і не таких інтенсивних, існує до середини квітня.

За інформацією обласного гідрометцентру.

Залиште коментар