На Черкащині прогнозують гарний врожай цукрового буряку

На Черкащині прогнозують гарний врожай цукрового буряку

 Черкащина буде з цукром. Так вважає директор Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.

Цукровий буряк – провідна технічна культура України, яка досить вимоглива до тепла, світла та вологи.
Раннє накопичення тепла, швидке прогрівання та підсихання грунту дозволило аграріям області в ранні строки розпочати сівбу цукрових буряків. Проте у зв’язку з високою температурою грунту, частина запланованих площ виявилася недосіяною. Тому площа, засіяна в цьому році цією культурою, є найменшою за роки існування області – 8,4 тис. га.

Погодні умови початку вегетаційного періоду культури були цілком сприятливими для його росту та розвитку, що підтверджено спостереженнями наших агрометеорологів на тестових полях області.

Проте, у зв’язку зі спекотною посушливою погодою червня, умови для росту кореня були вкрай несприятливими. Та й зволоження грунту швидко погіршилося до недостатніх значень. Але навіть за нетипово високих для червня температур та на більшості площ дефіциту опадів, за рахунок високої вологості повітря в денні години, відсутності інтенсивних суховіїв та тривалих рос, рослини відновлювали тургор в нічні та ранкові години і стан посівів утримувався добрий.

динаміка урожайності цукрового буряку з 1990 по 2018 роки показує значні її коливання. Проте прослідковується чітка тенденція до її збільшення. Це відбулося саме завдяки запровадженню нових агротехнічних заходів.
Варто зазначити, що саме в останні роки спостерігалася найбільш висока врожайність, а роком рекордсменом є 2018, коли в середньому по області було зібрано 518 ц/га. Найбільш низький, за рахунок поєднання повітряної та ґрунтової засухи, було зібрано в 1999 році – в середньому 144 ц/га.

Агрометеорологи Черкаського обласного гідрометцентру обрахували основні агрометеорологічні фактори і прогнозують непоганий середньообласний врожай цукрового буряку – в межах 430 ц/га.
Валовий збір, з урахуванням засіяних площ – в межах 360 тис. т.

Залиште коментар