На Черкащині СБУ чинить тиск на «батьківщинівців»

На Черкащині СБУ чинить тиск на «батьківщинівців»

Члени дільничних виборчих комісій від кандидата у Президенти України Юлії Тимошенко отримують дзвінки з вимогою з’явитися до Управління Служби безпеки України в Черкаській області. Про це повідомляють у Черкаському обласному виборчому штабі ВО «Батьківщина».

Тут зафіксували вже понад півсотні таких фактів. Членів ДВК від Юлії Тимошенко викликають до обласного Управління СБУ «на розмову», навіть не уточнюючи в якості кого. Сама ж «розмова», переповідають члени ДВК, стосується того, як вони потрапили до партії, чи отримують оплату, що їм обіцяють і подібне.

– Ми розцінюємо це як тиск на наших партійців, на членів виборчих комісій із метою їхнього залякування та подальшої відмови від роботи, – заявляє керівник Черкаського обласного виборчого штабу ВО «Батьківщина» Юрій Тренкін. – Це втручання правоохоронних органів у виборчий процес. Спершу тиск від прокуратури, яка в розпал передвиборчої кампанії порушує юридично нікчемні справи проти наших партійців, тепер ще й такі методи задіюють. Однак подібний тиск не завадить нам гідно та відповідально проводити виборчу кампанію.

В обласному виборчому штабі ВО «Батьківщина» просять своїх представників негайно повідомляти про такі випадки тиску на «гарячу лінію»: 0962445793. Також тут нагадують, як діяти в разі подібних дзвінків від правоохоронних органів: по-перше, відразу уточнити ПІБ того, хто телефонує, та його посаду; по-друге, запитати в якості кого (приміром, свідка) вас викликають до правоохоронного органу та в якому провадженні («справі»), запитати номер із реєстру. Якщо у відповідь ви не чуєте конкретики, натомість звучать фрази «прийдіть на розмову», «надайте пояснення» та подібне, то слід попросити надіслати офіційну повістку та не вчиняти жодних дій. Окрім того, згідно зі ст. 63 Конституції України, особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів.

Нагадаємо, раніше кандидат у Президенти України Юлія Тимошенко заявила, що Служба безпеки України та Генпрокуратура здійснюють масштабний тиск на членів виборчих комісій і спостерігачів від ВО «Батьківщина». Лідер партії вважає, що СБУ та ГПУ перетворились у департаменти фальсифікацій виборів.

Залиште коментар