На Черкащині школяра госпіталізували через передозування наркотиками

На Черкащині школяра госпіталізували через передозування наркотиками

У Звенигородці 15-річного школяра посеред уроків госпіталізували через передозування наркотиками. Про це пишуть «Вечірні Черкаси».

Юнакові стало зле посеред уроку. Медикам довелося докласти зусиль, аби врятувати йому життя. За попередніми висновками, причиною отруєння став кокаїн.

– Попередній діагноз показав отруєння кокаїном. Кінцевий результат прийде з Черкаського наркодиспансера, – пояснює нарколог Звенигородської ЦРЛ Юрій Костенко. – У моїй практиці отруєння саме цим наркотиком рідко траплялися. Він дуже дорогий і школярі не можуть просто так його купити. Хлопця з уроків доправили у реанімацію в тяжкому стані. Я його освідував. На прохання батька провели спеціальний швидкий тест. Той сам його купував. Але він стовідсоткової гарантії точності не дає. Точний на відсотків 90.

Миттєвий тест на наркотики часто допомагає врятувати життя людині з передозуванням, пояснює медик. Школяру після нього дали спеціальний антидот. Хворому одразу полегшало.

– Просто це могло нам пришвидшити встановлення діагнозу. До деяких наркотиків є антидоти, – каже Костенко. – Після застосування пацієнту вже через добу стало значно краще. Нормально себе почував і виписався з лікарні. Міг загинути, але його вчасно привезла «швидка» і вчителі добре спрацювали. Ми одразу промили йому шлунок. Як потрапив наркотик в організм – я не знаю. Могли вдихати, могли курити. Теоретично його можна навіть змішати з якимось напоєм і випити.

Нарколог не відкидає варіант отруєння іншою речовиною. Настоянка дурману викликає подібні з тяжким наркотиком ознаки передозування. Тест також покаже наявність в крові кокаїну.

У відділі освіти кажуть, що не знають подробиць інциденту.

– Знаю, що була ситуація, коли дитині на уроці стало недобре, – говорить начальник відділу освіти Звенигородської РДА Лариса Кочерга. – Я, як жінка, як мати і вже потім як посадовець телефонувала в реанімацію й турбувалася про його здоров’я. Мені повідомили, що хлопець прийшов до тями і з ним вже все добре. На той час ніяких аналізів ще не було зроблено. По чутках знаю, що отруївся наркотиками. Але я підтверджень цього не маю. Батьки до мене не приходили скаржитися. Якби там було щось серйозне, то вони б підняли на вуха відділ освіти. А такого не відбулося. В цій ситуації мені важливо, що дитина жива-здорова.

За поки непідтвердженою офіційно інформацією, дев’ятикласник вживав небезпечну речовину разом із газованим напоєм. Наркотик могли підмішати йому. Проте з власних джерел стало відомо, що хлопець нібито добровільно щось курив з друзями перед уроком. У справі замішані малолітні родичі вже покійного відомого бізнесмена із Звенигородщини. Батьки юнака тепер хочуть домогтися покарання для винуватців.

Виконувач обов’язків начальника звенигородської поліції Петро Малюша коментувати інцидент категорично відмовився. Заяву внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею про схиляння неповнолітнього до вживання наркотиків.

Кокаїн вважається наркотиком для заможних людей. Він коштує понад 1000 гривень за 1 грам.

Залиште коментар