На Черкащині відключають дротове радіо через збитковість

На Черкащині відключають дротове радіо через збитковість

Літні жителі Шполянського району скаржаться, що після виборів перестало працювати дротове радіо. Про це пишуть “Вечірні Черкаси“.

– Радіо відімкнули без попередження, – розповідає пенсіонерка 77-річна Ольга з районного центру. Прізвище відмовляється називати. – Ніхто нікому й слова не сказав. Ні міська влада, ні районна. А люди ж звикли до радіо. Я без нього просто не уявляю свій ранок. Причому радіо відключили у всіх, хто платив.

У місцевому відділенні Укртелекому пояснили, що в останнім часом у Шполянському районі працювало 5 передавачів. Вони обслуговували всього лише 600 абонентів. Плата за радіо не покривала витрат на спожиту електроенергію. Тому дротове радіо вирішили відімкнути.

– Сказали мені, що треба купити безпроводовий приймач, – каже Ольга. – Тоді можна вмикати й слухати. Хитро зробили. До виборів дотягли, щоби люди проголосували, а потім відімкнули. Ми й так знаємо, що після виборів ми нікому не потрібні, але не треба було зайвий раз про це нагадувати.

У Тальному теж замовкло радіо.

– Я зателефонував на гарячу лінію, – розповідає пенсіонер Олексій Ратушняк. – Каже якась жіночка, що відключили по всій Україні. Телефоную друзям із інших областей. Вони стверджують, що у них радіо працює, як і працювало. Потім минуло кілька днів, як самі подзвонили з телекому. Порекомендували відключити радіоточку. Дивно, що мовчить районна влада, яка ухвалювала колись програму захисту інформаційного простору. А тепер мовчить.

Сергія Роздорожнього новина застукала в будинку пристарілих.

– Як це тепер без радіо? – дивується. – Пригадую, раніше в Лісове приїжджала міліція шукати самогон. То дядько на радіорубці вже був у курсі. Запускав пісню «Насунула чорна хмара». Всі хазяйки миттю ховали своє приладдя. Міліція поверталася ні з чим. А тепер усе пропало.

Розквіт дротового радіо припав на 70-роки минулого століття. Тоді в кожному районі Черкаської області було понад 20 тисяч користувачів. На початку 2000-их років їхня кількість зменшилася вдвічі. З розвитком інтернету процес набув незворотних змін.

«Укртелеком» – приватне акціонерне товариство, а не державна структура. Тому працювати на збитки воно не буде.

Юрій Стригун

Залиште коментар